Jdi na obsah Jdi na menu

Pet Shop Boys přivezou do Prahy největší hity i novou desku!

2. 1. 2020

Live: Pet Shop Boys     

Datum: 13.05.2020                                              Místo: Forum Karlín, Praha

pet-shop-boys.jpgPet Shop Boys (foto - zdroj: facebook.com)

Legendární britské duo Pet Shop Boys se rozjede vůbec poprvé na evropské turné se svými největšími hity, které 13. května rozezní i pražské Forum Karlín. Ještě před zahájením koncertní šňůry se příznivci skupiny dočkají nového studiového alba „Hotspot”, jehož vydání je ohlášeno na 24. ledna.

Neil Tennant a Chris Lowe alias Pet Shop Boys jsou nejúspěšnějším duem v britské hudební historii. Od podpisu smlouvy s nahrávací společností Parlophone Records v roce 1985 natočili dvaačtyřicet TOP 30 hitů, z nichž dvaadvacet se dostalo mezi první desítku a čtyři dosáhly až na samý vrchol britských žebříčků. Vydali třináct alb, která všechna bodovala v první desítce ve Velké Británii a okupovala prodejní hitparády po celém světě.

Během více než třicetileté koncertní kariéry odehráli celkově na sedm set show, vystoupili ve třiašedesáti zemích a na všech nejprestižnějších festivalech jako Glastonbury, Rock in Rio, Coachella nebo Roskilde. Především ale povýšili běžné koncerty na mimořádný audio-vizuální zážitek. Ve spolupráci s nejlepšími režiséry, scénografy a konceptuálními umělci vytvořili zcela unikátní jevištní prezentaci.

„Jejich kariéra neustále dokazuje, že populární hudba a umění nemusí vedle sebe působit izolovaně, ale naopak se doplňovat a společně vytvářet nové umělecké formy,” zhodnotil současné turné Pet Shop Boys britský deník The Independent. The Daily Telegraph nezůstal ve chvále pozadu: „Jejich vystoupení je kombinací kvalitního umění, klubové kultury, divadla, kina, politické satiry a úchvatné laserové show.”

Ještě před zahájením „Dreamworld: The Greatest Hits Live Tour” se příznivci skupiny dočkají i netrpělivě očekávané desky „Hotspot”. Novinka, která vznikala v Berlíně a Los Angeles, je výsledkem třetí spolupráce Pet Shop Boys s producentem a trojnásobným držitelem Grammy Stuartem Pricem, který je podepsán také pod nahrávkami Madonny, The Killers, New Order, Missy Elliott a mnohých dalších. Deset nových skladeb bude zahrnovat i oba singly, které vydání alba předznamenaly - „Dreamland” feat. Years & Years a „Burning The Heather” s hostujícím kytaristou Bernardem Butlerem (známým především z kapely Suede).

„V uplynulých deseti letech jsme většinu naší hudby dělali v Berlíně. Nahrávat novou desku v legendárních Hansa studiích, která dodala našemu zvuku nový rozměr, byla ale zcela výjimečná zkušenost,” netají se Pet Shop Boys nadšením z natáčení alba ve studiích, kde se zrodily nahrávky např. Depeche Mode, Iggyho Popa, Nicka Cavea, Manic Street Preachers a mnohých dalších.

Pet Shop Boys v minulosti skládali, produkovali či remixovali songy i pro nespočet kolegů - Lady Gagou počínaje, přes Madonnu nebo Davida Bowieho a The Killers konče. Napsali také muzikál „Closer To Heaven” uváděný v proslulém londýnském West Endu a jsou podepsáni i pod baletním představením „The Most Incredible Thing”. V roce 2012 vystoupili na zakončovacím ceremoniálu olympijských her v Londýně.

Vstupenky na pražský koncert Pet Shop Boys, který pořádá společnost 369, jsou k dispozici na listocheck.cz v cenových relacích od 1290,- Kč do 2490,- Kč.