Jdi na obsah Jdi na menu

Pete Doherty přiveze do Prahy představit Babyshambles a jejich nové album!

15. 6. 2013

Live: Pete Doherty & Babyshambles

Datum: 09.12.2013          Místo: Lucerna Music Bar, Praha

babyshambles2013.jpgBabyshambles (foto - zdroj: purplesneakers.com.au)

Počátkem roku 2013 oznámil časopis NME, že Babyshambles natáčejí třetí album s bubeníkem Stereophonics Jamie Morrisonem. Album by mělo být vydáno během roku a turné je plánováno na září a říjen. Babyshambles představí nové album 9. prosince i pražanům, a to v Lucerna Music Baru.

Babyshambles jsou anglická indie rocková kapela, která vznikla v Londýně. Skupinu založil Pete Doherty po svém působení v The Libertines a Babyshambles se brzy stali jeho hlavním projektem.Babyshambles čerpají inspiraci z punku a ska, vydali dvě alba, jedno EP a spoustu singlů. V polovině roku 2003 byl Pete Doherty odejit z The Libertines do doby, než se zbaví své závislosti na drogách a alkoholu. Doherty odpověděl založením alternativní kapely, do které přizval původního člena Libertines, zpěváka Steve Bedlowa.

První singl "Babyshambles" vyšel v dubnu 2004 na labelu High Society Records. Obal dělala Sophie Thunder. Babyshambles hráli ve složení Patrick Walden - kytara, Gemma Clarke - bicí a Jamie a Peter Junior Perrettovi na kytaru a basovou kytaru. Později na basovou kytaru hrál Drew McConnell.V dubnu a květnu 2005 natočili s Mickem Jonesem z Clash jako producentem své debutové album Down in Albion. V říjnu 2007 Babyshambles vydali své druhé album Shotter's Nation.

Vstupenky za 720,- Kč + poplatky jsou k dostání v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na www.musicbar.cz. Na pokladně LMB bez poplatku. V den koncertu na místě pak za 850,- Kč.Více info na:

www.facebook.com/babyshambles
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion