Jdi na obsah Jdi na menu

Podmanivá atmosféra naléhavých O.Children pohltí 11. února pražskou Akropoli!

6. 2. 2013

Live: O.Children

Datum: 11.02.2013          Místo: Palác Akropolis, Praha 

o.children.jpg

Pokud patříte k fanouškům Nicka Cavea, Joy Division nebo Editors, neměli byste si nechat ujít vystoupení britské čtveřice O.Children 11. února v pražském Paláci Akropolis. O.Children totiž pokračují tam, kde skončili rozervaní Joy Division, temný pop Nicka Cave a kam se marně snažili posunout Editors po své poslední dobré desce An End Has A Start. Není náhodou, že O.Children se stali první potvrzenou kapelou slovenského festivalu Pohoda, který je znám svou skvělou dramaturgií.

O.Children vznikli v roce 2008 z trosek kapely s provokativním názvem „Bono Must Die“, která byla typickou rozervanou kapelou se syrovým kytarovým zvukem. O rok později kapela vydala singl Dead, který obsahoval skladbu Dead Disco Dancer, který na kapelu poprvé upozornil a upoutal pozornost klubového publika a hudebních novinářů. V roce 2010 následovala eponymní deska O.Children, na které se objevil i slavný singl Ruins, který také nastínil další hudební směřování této čtveřice. Od temného post punku a dark wave se začali posouvat k vlastnímu stylu, který v sobě snoubí temné kytarové riffy, hluboký hlas Tobiase O’Khandiho a tajemné, někdy ale i nečekaně téměř popové polohy. V roce 2012 vydali druhou desku Apnea, která autentický styl O.Children odráží v celé své barevnosti na 11 skladbách a nejvíce možná v té poslední s názvem Chimera. Posunu si všimli především britští novináři a blogeři, kteří desku již v květnu označili za jednu z nejdůležitějších britských desek roku 2012, tak jako například magazín The Fly nebo NME.     
 
 
 
Nové album Apnea nadšeně recenzoval také Kay Buriánek pro server protišedi.cz, kde mimo jiné prohlásil, že „Každej z jedenácti brilantních songů v sobě nese odkazy na něco, co formovalo náš vkus…. A to nejlepší nakonec. Chimera, jedenáctej track, je takovej mazec jako ty nejlepší věci na jedničce Editors, vlastně ještě lepší... Máte chuť dramaticky zatnout všechny svaly na těle a pokusit se máchat rukama, jako by to byla křídla, odlepit se od země, když přijde refrén, protože jste přesvědčený, že by to bylo přirozený. Posledních 35 vteřin s piano/synth motivem je jedno z nejhezčích míst, který jsem za posledních deset let slyšel. Díky za to, že to není průser. Díky za to, že to je masakr.“  
 

O.Children vás dostanou. Nejen proto, že to o nich píšou. Dostanou vás prostě proto, že jsou dobrý. A na živo ještě lepší, to potvrdil nejen jejich koncert na United Islands ale i právě probíhající evropské turné, v rámci kterého se koncert v pražském Paláci Akropolis 11. února koná.  
 
O.Children jsou: Tobias O'Kandi, Gauthier Ajarrista, Harry James, Andrew Sleath
 
Odkazy:
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář