Jdi na obsah Jdi na menu

Praha podlehne senzačnímu reunionu legendárních Helloween!

14. 2. 2017

Live: Helloween                     

Datum: 25.11.2017                                                  Místo: Tipsport Arena, Praha

helloween_2017.jpg

Sen řady metalových fanoušků se začíná naplňovat. Helloween vzkřísili historický line-up a mnozí tak nazývají „Pumpkins United” reunionem roku. Na jednom pódiu se sejdou bývalí zásadní členové kapely, kytarista a vokalista Kai Hansen a zpěvák Michael Kiske společně se současnou sestavou Helloween. V pražské Tipsport Areně zazní 25. listopadu téměř tři hodiny trvající set složený z největších hitů, ale i málo hraných skladeb.

Zakladatelé power/speed metalu vydali v roce 2015 knihu „Hellbook” na oslavu třiceti let výročí skupiny. Uzavřením této kapitoly, však začala psát formace novou, o jejíž podobě napovídalo spojení Hansena a Kiskeho pod hlavičkou Unisonic nebo dvě turné „Hellish Rock”, na nichž se sešli Gamma Ray s Helloween. Nyní se aktéři minulé i současné éry setkají na pódiu společně. Bude se jednat o skutečně mimořádnou show, neboť kapela bude mít za zády obří LED stěnu s dobovými záběry a sestřihy.

„Už když jsme s Unisonic hráli staré písně Helloween, bylo to něco, ale rozjet to ve staré sestavě, a ještě k tomu s Andim, to bude opravdu jedinečné,” těší se Kiske. Hansen ho doplňuje: „Turné Hellish Rock bylo skvělé, tentokrát však ty zážitky ještě znásobíme.” Hansen během hraní na „Pumpkins United” nebude vystupovat s Gamma Ray.

O vokály se podělí Michael Kiske s Andim Derisem a předpokládá se, že písně z alba „Walls Of Jericho” odzpívá Kai Hansen. Na kytarách budou Kai Hansen, Michael Weikath a Sascha Gerstner. „Strašné moc se těším, až si s Michim společné zazpíváme, ať už songy z jeho éry nebo ty z mé. Bude to naprosto jedinečné,” uvedl Andi Deris. Na baskytaru zahraje samozřejmě Markus Grosskopf a bicí obstará Daniel Löble.

Vstupenky na stání za 750,- Kč a stání před pódiem nebo sezení za 850,- Kč (platné do 31. srpna, potom se ceny zvýší) jsou k dispozici na webu mastersofrock.cz nebo v obvyklých předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream a Ticket-Art.