Jdi na obsah Jdi na menu

Praha zažije pořádnou nakládačku v podání Biffy Clyro!

13. 4. 2016

Live: Biffy Clyro                              

Datum: 07.06.2016                             Místo: Lucerna-Velký sál, Praha

biffy_clyro-2016.jpgBiffy Clyro (foto - zdroj: Warner Music)

Skotská rocková skupina Biffy Clyro zveřejnila seznam míst svého turné k albu, které vyjde počátkem prázdnin. Jednou z jeho zastávek bude 7. června také Praha, kdy Biffy Clyro vystoupí ve Velkém sále Lucerny.

Současně Biffy Clyro zveřejnili podrobnosti o své nové desce nazvané „Ellipsis”. Ta následuje dvojalbum „Opposites” z roku 2013 a vyjde 8. července u gramofirmy Warner Bros Records a 14th Floor Recordings.

V rozhovoru s Lowem zpěvák Simon Neil řekl: „Naším sedmým albem sdělujeme něco nového... Snažíme se mít pocit, jako by to bylo naše první album. Pořád máme koule. Pořád jsme tady, abychom vám dali ťafku.”

V tiskové zprávě k singlu „Wolves Of Winter”, který kapela vypustila nedávno do světa Neil informuje: „Wolves Of Winter je o nás jako o vlcích v transu a když se nám připletete do cesty, roztrháme vás na kusy.”

O novém sedmém albu zpěvák Simon Neil nedávno pověděl časopisu NME, že bude maximálně „ujeté” a že to bude jejich dosud nejlepší deska. „Chtěli jsme se přinutit zahnout ostře doleva, nejít na jistotu,” dodal. „Vůbec poprvé jsme si pořádně hráli s programováním, takže spíš než to osolit kytarami a zkreslením jsme se rozhodli zkusit jiné způsoby, jak naši hudbu zintenzivnit,” pokračoval Neil.

„Bude to libovější a zároveň hustší než minule – žádné orchestry,” dodal. „Tahle deska je opakem filmové hudby. Pokud naše poslední album bylo jako Ridley Scott, tohle je víc jako John Waters. Je pěkně špinavé! Ovlivnily nás nové hip-hopové desky, jako poslední A$AP Rocky – jsou tak zatraceně dobré, protože do hezkého zpěvu se dostávají grimeové, nečisté a děsivé zvuky a naopak. Pokoušíme se pořád dosáhnout rovnováhy věcí na hraně chaosu. Bude to znít jako Biffy, ale je to víc o ‘rockování’ spíš než o ‘rocku’.”

Neill popsal album jako začátek nové kariéry: „Podle mě byly naše první tři alba lo-fi, hranatý prog-metal a ty naše tři poslední taková big-boy alba – s ohromnou, důležitou hudbou. A tahle deska objímá chaos. Tady jsme se poprvé cítili v temnotě trochu sami sebou. A to je myslím skvělé. Je to předpubertální deska! Restart.”

„Je to první deska, na které se chci porvat. Dát lidem, co mě trochu štvou, co proto. Na téhle desce říkám, kdo jsem, tady jsou mé silné stránky a tady ty slabé... Je to fight rock.”

Že jsou Biffy Clyro naživo přinejmenším stejně tak skvělí jako na deskách, předvedli v České republice už několikrát. Kapela, která vystupovala mimo jiné na stadionu ve Wembley však u nás své sólové koncerty doposud odehrála v pražských klubech. Pokaždé ale bylo vyprodáno a tak není divu, že letošní koncert naplánovali do Velkého sálu pražské Lucerny.

Vstupenky na pražské vystoupení Biffy Clyro jsou k dispozici za 790,- Kč + poplatky v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu budou lístky za 950,- Kč.