Jdi na obsah Jdi na menu

Rage Against The Machine vyjedou na turné a zavítají i do Prahy!

27. 2. 2020

Live: Rage Against The Machine  Special guest: Run The Jewels 

Datum: 08.09.2020                                                          Místo: O2 Arena, Praha

rage-against-the-machine.jpgRage Against The Machine (foto - zdroj: livenation.cz)

Legendární americká kapela Rage Against The Machine znovu obnovila v minulém roce své fungování, a okamžitě se objevily spekulace, zda se vrátí i na koncertní pódia. Nedávno všem těmto pochybám učinila přítrž a ohlásila světové turné.

Velmi příjemnou informací je, že při určování evropských zastávek myslela i na fanoušky v České republice. Do našeho hlavního města skupina zavítá 8. září tohoto roku. Speciálním hostem bude americké hip-hopové duo Run The Jewels.

Rage Against The Machine započali hudební pouť již v roce 1991 a hned debutovou deskou z roku 1992 dosáhli globálního úspěchu. Album s prostým názvem „Rage Against The Machine” se vyhouplo na přední příčky hitparád, po světě nasbíralo hned několik zlatých a platinových ocenění, a jen v Americe jeho prodeje překonaly magickou hranici tří milionů nosičů. Pozici jedné z nejsledovanějších rockových kapel, která ve svých skladbách kombinovala ostré rockové riffy s prvky rapu a funku, čtveřice z Los Angeles upevnila v roce 1996 deskou „Evil Empire”, jejíž prodeje lze také počítat na miliony kusů.

Do třetice Rage Against The Machine zabodovali nahrávkou „The Battle Of Los Angeles”, která se na trhu objevila v roce 1999. Deska mimo jiné získala nominaci na prestižní cenu Grammy v kategorii nejlepší rockové album. Krátce nato však formace ohlásila konec činnosti a zatím poslední studiová nahrávka s názvem „Renegades” tak vyšla až dva měsíce po oznámení této smutné zprávy. Tim Commerford, Zack de la Rocha, Tom Morello a Brad Wilk se opět dali dohromady po dlouhých sedmi letech, ale společné fungování jim vydrželo jen do roku 2011. Podzim roku 2019 se nesl ve znamení dalšího návratu Rage Against The Machine.

„Killing In The Name”, „Know Your Enemy”, „Bullet In The Head”, „Bulls On Parade” nebo „People Of The Sun” - to je jen malý výčet hitů Rage Against The Machine, které lze dnes již považovat za klasiku. Pokud právě tyto songy chcete po dlouhých letech slyšet naživo, přijďte 8. září do O2 Areny.

Vstupenky na pražský koncert Rage Against The Machine jsou k dispozici v cenovém rozmezí od 1950,- Kč do 2560,- Kč v předprodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal.