Jdi na obsah Jdi na menu

Rocková legenda Billy Idol se vrací do Prahy!

7. 2. 2014

Live: Billy Idol

Datum: 21.06.2014          Místo: Incheba Arena, Praha

billyidol-2014.jpgBilly Idol (foto: Peter Gravelle)

Od punkového průkopníka po globální superstar - Billy Idol si vytvořil jedinečné místo v populární hudbě a již přes tři desetiletí si svou popularitu udržuje. Je respektován jako někdejší punkrocker, který před mnoha lety našel způsob, jak přenést jízlivý punkový přístup do hlavních proudů popu a rocku, a zpíval skladby, které se nesmazatelně zapsaly do hudební historie.

Jako stále stejně významný umělec se v létě Billy Idol vydá na koncertní turné a dá tak šanci fanouškům napříč generacemi zazpívat si s ním některou píseň z jeho bohatého katalogu hitů. Samozřejmě u toho nebude chybět jeho “pravá ruka“, dlouholetý partner a vynikající kytarista Steve Stevens.

Pod vlivem Sex Pistols Idol založil v roce 1976 punkovou kapelu Generation X, s níž vydal několik úspěšných desek. Po jejím rozpadu v roce 1981 Billy přesídlil do Spojených států, kde jeho cestu zkřížil geniální kytarista Steve Stevens a zásadní hudební partnerství bylo na světě. Dalo vzniknout mnoha hitům včetně “Rebel Yell”, “White Wedding”, “Dancing With Myself”, “Flesh For Fantasy”, “Hot In the City”, “Eyes Without A Face” nebo “Cradle of Love”.

V říjnu 2014 Billy Idol vydá svoji autobiografii "Dancing With Myself" a nové studiové album - první od roku 2005. Do Prahy se vrací po čtyřech letech, naposledy koncertoval v červnu 2010 v klubu SaSaZu.

Vstupenky za jednotnou cenu 990,- Kč jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro.

Pořadatel: http://www.livenation.cz

Související:

Koncert Billyho Idola se přesouvá do Lucerny!