Jdi na obsah Jdi na menu

Simply Red oslaví v Praze 30 let existence!

13. 11. 2014

Live: Simply Red     

Datum: 26.10.2015            Místo: Forum Karlín, Praha

simply_red_2015.jpgSimply Red (foto - zdroj: livenation.cz)

Praha je na seznamu evropských měst, kam reformovaní Simply Red dorazí v rámci evropského turné, na kterém oslaví 30. výročí svého založení.

Opět spolu; Simply Red u příležitosti 30. výročí svého založení vyrazí na světové turné, které zahrnuje 14 koncertů ve Velké Británii. Dále navštíví Německo, Polsko, Rakousko, Itálii nebo Českou republiku, kam se Simply Red vrátí po pěti letech od svého posledního koncertu.

Od roku 1985, kdy vtrhli na hudební scénu se svou předělávkou soulové skladby „Money’s Too Tight (To Mention)“, pro další vývoj skupiny klíčovou, Simply Red následně vydali v osmdesátých a devadesátých letech sérii významných klasických alb, kterými definovali styl britského R ‘n‘ B. Seznámili celou generaci posluchačů s krásou soulové hudby a samozřejmě s proslaveným hlasem Micka Hucknalla.

Simply Red ovlivnili celou řadu nových umělců a kapel, které se k nim hlásí, a nyní procházejí jakousi renesancí - jsou znovu hodnoceni jako jedna z největších britských skupin.

Kapela ukončila svou pětadvacetiletou, od svého počátku ničím nepřerušenou kariéru před čtyřmi lety koncertem v londýnské O2 Areně, a nyní pro ni nastal ten správný čas vrátit se zpět na jeviště.

„Mám rád výročí, a tohle výročí je pořádné“, říká Mick Hucknall. „A zdá se, že ve správnou dobu.“

Během své třicetileté kariéry prodali Simply Red celosvětově přes 60 milionů svých desek a ve svém katalogu mají hity jako „Holding Back The Years“, „If You Do not Know Me By Now“, „Something Got Me Started“, „The Right Thing“, „Stars“, „Fairground“, „The Air That I Breathe“ nebo „Sunrise“.

Simply Red jsou: Mick Hucknall (zpěv), Ian Kirkham (saxofon), Kenji Suzuki (kytara), Steve Lewinson (baskytara), Dave Clayton (klávesy), Roman Roth (bicí) a Kevin Robinson (trubka a flétna).

Vstupenky na pražský koncert Simply Red jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro za 1490,-Kč.

Pořadatel: www.livenation.cz