Jdi na obsah Jdi na menu

Slavný americký kytarista Joe Bonamassa se vrací do Prahy!

23. 3. 2013

Live: Joe Bonamassa

Datum: 05.10.2013          Místo: Kongresové centrum, Praha

42_joe_bonamassa.jpgJoe Bonamassa (foto: Angelika Špicarová)

Slavný americký kytarista Joe Bonamassa se v rámci světového turné vrátí 5. října do Prahy. Se svou kapelou vystoupí v Kongresovém centru. Tento kritiky i posluchači oceňovaný hudebník na koncertě zahraje průřez své dosavadní tvorby včetně novinek z chystaného alba, které je naplánované na druhou polovinu letošního roku.  

04_joe_bonamassa.jpgJoe Bonamassa (foto: Angelika Špicarová)

Bonamassa je považován i přes svůj relativně mladý věk za jednoho z nejlepších současných hráčů na kytaru. Je řazen na úroveň Jeffa Becka či Stevie Ray Vaughana, o čemž svědčí nejen neustále se zvětšující počet obdivovatelů, ale i ohlasy odborných hudebních médií a kritiků.

01_joe_bonamassa.jpg

Joe Bonamassa (foto: Angelika Špicarová)

Celý fotoreport z koncertu Joe Bonamassy v pražské Lucerně k nahlédnutí zde:  fotak.png.jpg fotogalerie

Na kytaru začal hrát ve čtyřech letech a už ve 12 předskakoval na koncertě B. B. Kinga. Posbíral mnoho hudebních ocenění včetně nejlepšího kytaristy roku, profesionální kariéru odstartoval ve 25 letech a od té doby vydal 13 samostatných alb a všechna ve svém vlastním vydavatelství J&R Adventures. Bonamassa je také znám svým neutuchajícím zápalem pro hudbu. Během roku je schopen odehrát průměrně 200 koncertů a k tomu vydat minimálně jedno až dvě alba. Mimo sólové kariéry se podílí také na řadě dalších hudebních projektů a kooperací včetně vlastní nadace „Keeping The Blues Alive“, což se by dalo volně přeložit jako „Nenechme blues zemřít“. 

Joe Bonamassa a jeho podzimní koncert bude patřit bezpochyby k tomu nejlepšímu, na co se milovníci blues a kytarového mistrovství mohou v letošním roce těšit. Je nejen pokračovatelem legend jako Jeffa Becka nebo Erica Claptona, ale nejlepším kytaristou své generace, který má velmi dobře nakročeno tyto legendy následovat.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář