Jdi na obsah Jdi na menu

Southern Avenue budou koncertovat poprvé v České republice!

11. 12. 2019

Live: Southern Avenue             

Datum: 21.04.2020                                               Místo: Palác Akropolis, Praha

southern-avenue.jpgSouthern Avenue (foto: David McClister)

Energická pětka Southern Avenue svým druhým albem „Keep On” pořádně foukla do plamenů. Nyní hlásí příjezd do České republiky, nominaci na Grammy a přípravu nové desky.

Na debutové nahrávce „Southern Avenue” z roku 2017 se stejnojmenné formaci z Memphisu podařilo zažehnout hudební revoluci. Organická směs soulu, blues a R&B poukázala na různorodost jejich muzikantských kořenů i oddanost zvolenému stylu. Na druhé desce „Keep On”, která vyšla letos v květnu svou vizi Southern Avenue ještě rozšířili. V současnosti mají za album „Keep On” nominaci na Grammy. Za to první získali Blues Music Award.

Nedávno oznámili, že se představí i českému publiku a to 21. dubna v pražském Paláci Akropolis. S největší pravděpobností přivezou i nový hudební materiál, který slibují v první polovině roku 2020.

Southern Avenue jsou mladí a velmi nadaní. Dovedou přenášet jižanské tradice do 21. století. Kytarový kouzelník kapely Ori Naftaly získal skvělou reputaci již v rodném Izraeli, později se spojil s memphiskou zpěvačkou Tierinii Jackson a její sestrou Tikyrou Jackson, která hraje ve skupině na bicí. Formaci doplňuje všestranný klávesák Jeremy Powell.

William Bell, držitel ceny Grammy, který hostoval při nahrávání jejich druhého alba, byl Southern Avenue naprosto nadšen a považoval je za stoprocentní budoucí hvězdy. Hudební kritika ocenila jejich gospelem nasáklé R&B s rockovým cítěním.

Debutová deska „Southern Avenue” z roku 2017 byla v následujícím roce oceněna prestižní cenou Blues Music Award za Nejlepšího nového umělce/album. Za druhou studiovou nahrávku „Keep On” získali nominaci na Grammy v kategorii blues.

Pražský koncert pořádá agentura Liver Music. Vstupenky jsou k dispozici v síti GoOut.cz za 690,- Kč.