Jdi na obsah Jdi na menu

Steven Wilson zavítá po vyprodané Hybernii do Fora Karlín!

4. 10. 2015

Live: Steven Wilson

Datum: 19.04.2016                                              Místo: Forum Karlín, Praha

stevenwilson2016.jpgSteven Wilson (foto - zdroj: alternativenation.net)

Steven Wilson, frontman skupiny Porcupine Tree, potvrdil svůj koncertní návrat do Prahy! Po letošním vystoupení v Divadle Hybernia, které bylo dva měsíce dopředu beznadějně vyprodané, zahraje Wilson 19. dubna 2016 v prostornějším sále Fora Karlín.

Nejen příznivci Stevena Wilsona tak dostanou druhou šanci nahlédnout do jeho podmanivého světa a „vyslechnout si” příběh, který jeho koncepční program v audio-vizuální formě návštěvníkům nabízí. Zažít, formou i obsahem, výjimečné představení, které letos v Praze uchvátilo jak přítomné fanoušky tak hudební kritiku.

„Intenzitu skladeb podporovala videa. Ale řekl bych, že Wilsonova hudba by skvěle fungovala i bez pláten a dalších ozdob. Myslím si, že většina z nás ještě dlouho po odchodu z Hybernie neopustila svět Stevena Wilsona.” (Jan Kozák, Spark)

„Byl to jeden z nejlepších koncertů, které se letos v Praze odehrály.” (Jaroslav Špulák, Právo)

Steven Wilson byl čtyřikrát nominován na Grammy. Ačkoliv je jeho jméno nejčastěji skloňováno s domovskou progresivně rockovou formací Porcupine Tree, mezi desítkami hudebníků a skupin, ve kterých hrál nebo s nimiž spolupracoval jako producent, figurují např. Jethro Tull, Yes, King Crimson, Opeth či Pendulum.

Jeho novinka „Hand Cannot Erase” (2015) obsadila 1. místo v žebříčku nejprodávanějších rockových alb Velké Británie, 13. pozici v přehledu všech britských desek a 39. místo v americkém Billboard 200.

„Je to další mistrovské dílo,” prohlásil Metal Hammer o albu, jemuž The Guardian nadělil 5 hvězdiček.

„Je to jeden z nejzářivějších klenotů ve Wilsonově diskografii. Moderní, znepokojivé, geniální!” Nešetřil chválou časopis Eclipsed a stejně tak řada dalších periodik na obou stranách Atlantiku.

Vstupenky na pražský koncert „An Evening With Steven Wilson”, který pořádá NuCoast Production, jsou k dispozici za 990,- Kč a 1190,- Kč výhradně v síti Ticketportal.