Jdi na obsah Jdi na menu

Stone Sour se dvěma členy Slipknot rozburácí pražskou Lucernu!

27. 3. 2013

Live: Stone Sour        Support: Karnivool

Datum: 20.06.2013          Místo: Lucerna-Velký sál, Praha

stonesour.jpgStone Sour (foto: D Smack U)

Koncert americké rockové kapely Stone Sour, který byl původně plánován na 20. června do Lucerna Music Baru a který byl již několik týdnů vyprodán, se pro velký zájem přesouvá do Velkého sálu Lucerny.

Vstupenky zakoupené na koncert do Lucerna Music Baru zůstávají v platnosti, další je možné zakoupit za 750,- Kč + poplatky v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim.

Stone Sour, americká rocková kapela, jejímiž členy jsou také Corey Taylor a James Root ze Slipknot, na své čtvrté desce, která se jmenuje House of Gold & Bones — Parts 1 & 2, na jistotu nehraje. 

House of Gold & Bones Parts 1 & 2, obsahuje 23 skladeb a poutavý příběh. Part 1 – prvních 11 písniček – vyšlo v říjnu roku 2012 a Part 2, která příběh dokončí, vyjde letos.

Písničky navodí atmosféru a rozjedou příběh, ale House of Gold & Bones je multimediální zážitek. Videoklipy, prezentace online, obal alba, koncert a dokonce kreslený příběh - tohle všechno celý příběh pořádně rozšíří a znásobí jeho účinek.
Lehká věc to není, ale Stone Sour mají rádi výzvy.

Tahle hardrocková parta z Iowy ověnčená zlatými deskami prodala po celém světě pře čtyři milióny desek svých donedávna tří alb. Jejich debut s názvem Stone Sour a druhé album Come What(ever) May jen o fous na zlato nedosáhly, ale třetí deska z roku 2010 Audio Secrecy debutovalo na šestém místě v Billboard Top 200. Mají v zásobě hity jako "Through Glass," "Say You'll Haunt Me" a "Bother," a získali tři nominace Grammy. S takovými úspěchy by tahle kapela — Corey Taylor [zpěv], James Root [kytara], Josh Rand [kytar Roy Mayorga [bicí] — mohla usnout na vavřínech, ale u jejich nového projektu pořádně kopli do vrtule. 

"Pro nás tohle bylo něco víc, než jen několik písniček," říká Rand. "Chtěli jsme udělat něco fakt speciálního a všechno začalo, když nám Corey řekl o celé koncepci. Byla to taková mise a muzika naprosto souzní s příběhem. Hodně jsme do toho každý z nás dal!" 

Album sezačalo rodit na Jamajce v Iowě ve studiu Soundfarm Studios s producentem Davidem Bottrillem [Tool, Muse, Staind] začátkem roku 2012. Když se Taylor a Root vrátili ze šňůry se Slipknot, Taylor se zavřel doma a přišel s 15 demonahrávkami a příběhem House of Gold & Bones. Muzikanti udělali kostry písniček a nahrávání mohlo začít. S Bottrillem vytvořili další skladby a během tří měsíců bylo skladeb hotových. 

Rand říká: "Chtěli jsme živý a přirozený zvuk." 
Na albu se také objeví legendární basák Skid Row Rachel Bolan, kterého ihned zaujala jejich vize. 

Taylor vysvětluje "Jsem fanouškem Skid Row od mládí. Byla to jedna z mých prvních oblíbených kapel. potkali jsme se s Rachelem na posledním turné Stone Sour." 


Celá pouť začíná dvojitými salvami "Gone Sovereign" , která zní jako gutter punk s atmosférou oldschoolového thrashe, a prvním singlem "Absolute Zero," která je podle kapely hymnou antihrdinů.

"Tohle není další level," popisuje album Taylor. "Je to jiný level. Nahlížíme na všechno trojrozměrně. House of Gold & Bones je připravené k totální explozi!"Koncert této formace se uskuteční 20. června ve Velkém sále pražské Lucerny. Vstupenky za 750,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim.

Formace Stone Sour oznámila i jméno support bandu svého turné, kterými budou australští Karnivool. Karnivool je kapela, která se vzpírá konvencím a způsob jejich práce je také specifický. Většinu času tráví tihle Australané pohodováním nebo prací v nahrávacím studiu ve městě Perth, kde v současnosti vzniká i jejich třetí album. Globální úspěch druhého alba “Sound Awake” znamenal pro kapelu tři roky na turné. Mezi jejich největší zážitky patřil jednoznačně koncert na festivalu Lowlands v Holandsku, kde hráli pro osm tisíc ječících Holanďanů a festival Mood Indigo v Indii v roce 2011, kde hráli jako hlavní kapela a ječících Indů bylo deset tisíc!

Více informací na:
www.facebook.com/dsmackupromotion

Pozvěte své přátele: https://www.facebook.com/events/318215704962574/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář