Jdi na obsah Jdi na menu

Tape Five – živelný elektroswing říznutý bossanovou v Praze!

8. 3. 2014

Live: Tape Five 

Datum: 29.04.2014                             Místo: Lucerna Music Bar, Praha

tapefive-2014.jpg

V roce 2006 vydalo volné sdružení muzikantů kolem Martina Strathausena své první album a od té doby se s jejich produkcí mohou posluchači seznámit na více než sedmi stovkách hudebních kompilací či dalších třech albech, které do letošního ledna spatřily světlo světa. Jejich desky se prodávají v Evropě, USA i Asii a právě s posledním albem „Swing Patrol“ přijedou Tape Five jako sextet v úterý 29. dubna do Lucerna Music Baru, aby se vůbec poprvé ve své historii představili českému publiku. 

Tape Five kombinuje množství stylů a hudebních vlivů s důrazem na elegantní kompozice, v jejich tvorbě převládá swing a elektroswing, ale najdete zde i bossanovu, latino a nu-jazz či živelné retro interpretace. Přesvědčit o tom se mohou posluchači nejen na řadových albech, ale i kompilacích – mimo jiné "Cafe del Mar", "Jazzy Lounge", "Swing a la Mode" či "Electro Swing Revolution", stejně tak jako na remixech jejich singlů z loňského roku.

Nápad na vytvoření volného sdružení muzikantů „Tape Five“ se zrodil v hlavě Martina Strathausena na sklonku minulého století, když už začínal mít dost práce pro reklamní agentury a nadnárodní společnosti. Na svém triku měl v té době již tisíce jinglů a zvukových stop, byl držitelem zlaté desky a byl bezesporu úspěšný v tom, co dělal. Shodou okolností se mu v roce 1999 přimotal do cesty anglický zpěvák Henrik Wager, který pracovně pobýval v německém Kolíně. Slovo dalo slovo, Henrik k hudebnímu základu Martina Strathausena napsal text, trvalo však další čtyři roky, než dílo spatřilo světlo světa. Zpětně lze konstatovat, že to byl základní stavební kámen pro jejich další společnou tvorbu.

Formace Tape Five se do současné podoby rodila pomalu a dá se říct, že je stále živá. Na koncertní turné vyráží jako oktet, občas vystupují v orchestrální podobě, počet muzikantů přizpůsobují požadavkům promotérů, umí vystupovat i jako 4 – 9 ti členné formace.

Vstupenky za 500,- Kč jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro, Eventim a Ticketportal.


Pořadatel: http://www.cnfrnc.cz

Tape Five v Praze / plakát