Jdi na obsah Jdi na menu

The Afghan Whigs zavítají s novou deskou do Prahy!

16. 3. 2017

Live: The Afghan Whigs        Support: Ed Harcourt

Datum: 05.08.2017                      Místo: Lucerna Music Bar, Praha

the-afghan-whigs_2017.jpgThe Afghan Whigs (foto - zdroj: Lucerna Music Bar)

„In Spades” – tak se jmenuje nové album The Afghan Whigs, které vyjde v květnu a kapela ho představí 5. srpna v pražském Lucerna Music Baru, kam se vrátí po dvou letech.

Na desce se objeví píseň „Oriole”. Je definována jen a pouze svou mystickou vnitřní logikou. „In Spades” je album zvláštní již svým uměleckým ztvárněním obalu, obsahem je záhadné a přímo vybízí posluchače, aby pronikali do jeho temných metafor a spektrální obraznosti. „Je to strašidelná deska,” říká Greg Dulli, frontman a hlavní autor Afghan Whigs. „Líbí se mi, jak je to celé tajemné. Není to samo o sobě koncepční album, ale když jsem to poskládal dohromady, objevil se mi oblouk a tak jsem se nechal vést. Pro mě to je deska o paměti, zejména o tom, jak rychle se spájí život a paměť.”

„In Spades” jsou na jedné straně typičtí Afghan Whigs, koneckonců jako všechno, co dosud natočili – a jak zaplnili prázdné místo mezi punkem středozápadu USA, který představovali Die Kreuzen a Hüsker Dü, psychedelickými soulovými symfoniemi The Temptations a rockovými plochami Led Zeppelin a Lynyrd Skynyrd. Na druhé straně tato nahrávka skupinu zase posouvá o kus dopředu.

Kapela ve složení – Greg Dulli, kytaristé Dave Rosser a Jon Skibic, bubeník Patrick Keeler, multiinstrumentalista Rick Nelson a spoluzakladatel a basák Whigs John Curley – vdechla desce „In Spades” neskutečné kouzlo. Stejně tomu bylo i u jejich předešlého triumfálního „návratového” alba – „Do To The Beast” (Sub Pop 2014), které se jako jejich první album dostalo do Top 40.

Dva měsíce po konci turné Afghan Whigs v roce 2015 se formace sešla v Nelsonově studiu Marigny Sound v New Orleans a polovina z deseti skladeb „In Spades” byla natočena během týdne.

„In Spades” je působivým dokumentem toho, čím The Afghan Whigs byli a kam se vydají dál. Pro Dulliho a Curleyho to je cesta, která trvá několik desetiletí – od jejich počátků u Sub Pop dodnes. Začínali ve dvaceti a své sny si plní i v současnosti.

Standardní vstupenky za 590,- Kč (+ poplatky) jsou k dispozici na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu musicbar.cz nebo v sítích GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. V prodeji je také 50 ks VIP vstupenek za 3140,- Kč (+ poplatky), které zahrnují účast na zvukovce, setkání s kapelou a upomínkový předmět. VIP lístky jsou k sehnání pouze na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu musicbar.cz a v síti GoOut.cz.