Jdi na obsah Jdi na menu

The Dead Daisies přivezou do Prahy novou desku Holy Ground!

12. 8. 2020

Live: The Dead Daisies  Very special guest: Those Damn Crows

Datum: 11.02.2021                                             Místo: Lucerna Music Bar, Praha

the-dead-daisies.jpgThe Dead Daisies (foto - zdroj: musicbar.cz)

The Dead Daisies zrají jako víno od zveřejnění svého stejnojmenného alba v roce 2013. Dosud vydali čtyři studiové desky, jeden živák a jedno album převzatých skladeb. Získali si zástupy nadšených fanoušků a chválu celosvětových médií.

DNA kapely obsahuje skvělé muzikanty, jsou to mimo jiné John Corabi, Marco Mendoza, Richard Fortus, Dizzy Reed, Frank Ferrer, Darryl Jones, Tommy Clufetos, Charley Drayton a Jon Stevens. The Dead Daisies vystupovali po boku rockových velikánů Kiss, Guns N‘ Roses, Scorpions, Aerosmith, Bad Company, Whitesnake, ZZ Top a Hollywood Vampires.

The Dead Daisies začali psát novou kapitolu tím, že mezi sebou přivítali Glenna Hughese (Deep Purple, Black Country Communion), nositele „Hlasu Rocku”. Glenn se ujal zpěvu a basové kytary po boku kytaristů Douga Aldriche (Whitesnake, Dio), Davida Lowyho (Mink, Red Phoenix) a bubeníka Deena Castronova (Journey, Bad English, Hardline).

Glenn Hughes je pro skupinu nesporným přínosem, pravým originálem uvedeným do Rock And Roll Hall Of Fame, s bohatou osobní historií v hudbě mnoha těžkých rockových vah, jako jsou Deep Purple nebo Black Country Communion, i úspěšnou sólovou kariérou. Chtělo by se skoro říct: „Takoví rockeři se už dnes nedělají”.

Kapela podnikla bezpočet samostatných turné po Evropě, Japonsku, Severní a Jižní Americe a vystoupila na mnoha prestižních festivalech jako Download, Wacken, Graspop, Sweden Rock, stejně jako na Woodstock Poland, kde odehrála v roce 2017 Concert For Peace s šedesátičlenným orchestrem pro 300 000 posluchačů.

Nové album „Holy Ground” točili s producentem Benem Grossem ve studiu La Fabrique na jihu Francie, jeho vydání je plánováno na začátek roku 2021. Prvním singlem je píseň „Unspoken”, kterou představili letos v dubnu.

The Dead Daisies odstartují rok 2021 sérií koncertů po Evropě na šňůře „Get Out Of The House Tour” s následujícími koncerty ve Velké Británii, Japonsku, Spojených státech a Austrálii. V létě vystoupí společně s Foreigner a Judas Priest na mnoha festivalech.

The Dead Daisies a velmi speciální host Those Damn Crows vám 11. února v pražském Lucerna Music Baru předvedou, že rock'n'roll je vskutku naživu a bude tu s námi věčně.

Vstupenky zakoupené na původní termín 9. června 2020 zůstávají v platnosti. Pokud by se vám nové datum nehodilo, je možné lístky do 5. září 2020 vrátit v místě nákupu. Vstupenky za 590,- Kč (+ poplatky) jsou k dispozici na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků) a na webu musicbar.cz nebo v sítích GoOut.cz, Ticketmaster a Ticketportal. Na místě v den koncertu budou lístky za 690,- Kč.