Jdi na obsah Jdi na menu

The Drums míří premiérově do České republiky!

31. 5. 2017

Live: The Drums

Datum: 10.09.2017              Místo: Lucerna Music Bar, Praha

the-drums_2017.jpgThe Drums (foto - zdroj: Lucerna Music Bar)

Američtí indie popoví The Drums dorazí poprvé do České republiky. Vystoupí 10. září v pražském Lucerna Music Baru, kam přivezou i své nové album „Abysmal Thoughts”.

Tři roky po vydání třetí desky The Drums ohlásili, že podepsali smlouvu s Anti Records a informovali o novém albu. Deska nazvaná „Abysmal Thoughts” vychází 16. června. První singl „Blood Under My Belt” to jsou typičtí The Drums. Solidní lamač srdcí převlečený za prosluněnou písničku prezentující frontmana Jonnyho Pierce jako mistra popové citlivosti.

Rok a tři měsíce domácího nahrávání mezi Los Angeles a srubem na severu státu New York. Se stejnou kytarou, syntezátorem, bicím automatem a několika škatulkami, na které hrál od vzniku The Drums, Pierce sestavoval „Abysmal Thoughts”. Za pomoci zvukového inženýra Jonathana Schenkeho (Parquet Courts, Mannequin Pussy a další) vytvořil působivou hudební autobiografii. Pierce má svou kapelu zase pod kontrolou. Složil všechny skladby a nahrál všechny nástroje. Podařilo se mu tak realizovat osobní vizi, jak má jeho skupina znít. Výsledkem je jeho nejobjevnější album, živý autoportrét s ohlasy hyperdramatických The Smiths, klasicky popových Novozélanďanů Verlaines a rachotících vzpurných punkáčů Británie roku 1979.

Po dokončení cyklu desek The Drums a konci dlouhodobého vztahu si Pierce na čas dal s hudbou pauzu, aby se zase našel a hlavně aby získal novou inspiraci. Odstěhoval se z New Yorku a sehnal domov ve velkém prázdném bytě v Los Angeles. Všechny jeho plány pro život a milostný vztah byly najednou v troskách. Tohle strádání a zmatek se postupně proměnilo v „Abysmal Thoughts”.

S aktuální deskou The Drums zakladatel kapely Jonny Pierce dosáhl toho, co dlouho nosil v srdci.

The Drums jsou zpátky a přestože je v nich přítomen nesmírný smutek, Pierce je teď mnohem silnější, aby ho přemohl. „Štěstí mě může zmást,” říká Pierce. „Objeví se kdoví odkud a než si na něj vůbec dokážeš zvyknout, je fuč. Ale Abysmal Thoughts (hrozné myšlenky)? Můžu se na ně spolehnout a s tím politickým chaosem, který se na nás teď valí, kdo ví, kdy začnou tyhle temné myšlenky mizet?”

Vstupenky na pražské vystoupení The Drums za 690,- Kč + poplatky jsou k dispozici na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků) a na webu musicbar.cz nebo v sítích GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu budou lístky za 790,- Kč.