Jdi na obsah Jdi na menu

The Kooks se chystají koncertovat v Praze!

24. 2. 2017

Live: The Kooks     

Datum: 26.05.2017  Místo: Malá sportovní hala, Praha

the-kooks_2017.jpgThe Kooks (foto - zdroj: Charm Music)

Fanoušci The Kooks se mohou začít radovat. Právě tahle kapela totiž zahraje 26. května v pražské Malé sportovní hale. Těšit se můžeme na výběr toho nejlepšího z celé diskografie a elektrizující show, kterou u nás The Kooks předvedou poprvé v rámci samostatného koncertu.

The Kooks se dali dohromady v roce 2004 v jihoanglickém Brightonu a prakticky okamžitě o nich bylo slyšet. Pouhé tři měsíce po založení skupiny je ve své stáji přivítali Virgin Records, u kterých vyšlo debutové album „Inside In/Inside Out” (2006). Právě touto nahrávkou se formace prosadila v mainstreamu a to s pompou. Ve Velké Británii se deska potáhla hned pětinásobnou platinou, v Irsku dvojnásobnou, platinový status získala i v Austrálii. Ve stejném roce se The Kooks stali nejlepší kapelou Velké Británie a Irska v MTV Europe Music Awards, poté následovala nominace v prestižních The Brit Awards.

Druhé album „Konk” (2008) debutovalo na prvním místě britské hitparády a získalo nakonec zlatou desku, jeho následovník „Junk Of The Heart” spatřil světlo světa o tři roky později a zatím poslední nahrávka „Listen” vyšla v roce 2014.

The Kooks jsou ovlivněni mixem Britské invaze, Mersey beatu a post punku, sami sebe označují za popovou kapelu, škatulkováni jsou jako indie rock, jejich záběr je však daleko širší. Během své kariéry se skupina postupně podívala do mnoha různých žánrů, od přímočarých kytarových songů po výlety do reggae, ska, britpopu a nejnověji funku, soulu a hip hopu.

Ať už ale použijeme jakékoliv přirovnání a jakoukoliv škatulku, jedno je jisté. V Praze nás čekají zatraceně chytlavé písničky a strhující vystoupení jedné z nejlepších britských kapel současnosti, která aktuálně hraje ve složení Luke Pritchard, Hugh Harris, Peter Denton a Alexis Nuñez. Uslyšíme největší hity i skryté klenoty z celé diskografie The Kooks. Formace navíc avizuje i premiéru několika skladeb z nové desky, na níž už asi rok pracuje.

Vstupenky na pražský koncert The Kooks jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro za jednotnou cenu 990,- Kč.

Související:

The Kooks mění termín pražského vystoupení!