Jdi na obsah Jdi na menu

The Pixies ohlašují nový song a koncert v Praze!

2. 7. 2013

Live: The Pixies

Datum: 10.10.2013          Místo: Lucerna-Velký sál, Praha

pixies2013.jpgThe Pixies (foto - zdroj: youtube.com)

The Pixies, kteří vznikli v roce 1985 v Bostonu, jsou označováni za nejvlivnější průkopnickou kapelu hudebního alternativního rocku druhé poloviny osmdesátých let. Jejich pět studiových alb a prvních šest let společného vystupování, vydláždilo cestu ke slávě skupinám jako je Nirvana, Radiohead a Pearl Jam. The Pixies se rozpadli v roce 1993. V dubnu 2004 se ale sešli k sérii koncertů, kdy byl každý doslova v několika minutách vyprodán a fanoušci na ně cestovali i stovky kilometrů. The Pixies otřásli prodejem desek po celém světě, časopis SPIN koncerty nazval Comebackem roku 2004 a kapela zakončila rok 2004 bezprecedentní osmidenní sérií koncertů pro celkem 24 000 diváků v New Yorku v Hammerstein Ballroom. The Pixies pokračovali v koncertování v roce 2005 a 2006, kdy vystoupili i v beznadějně vyprodaném Paláci Akropolis v Praze. Na oslavu dvacetiletého výročí vydání desky Doolittle z roku 1989, zahájili koncertem 1. října 2009 v Dublinu turné "Doolittle Tour", na němž odehráli celé album od začátku do konce. Turné bylo velmi úspěšné, trvalo dva roky a kapela zahrála celkem 117 koncertů v 18 zemích.

V květnu 2013 Pixies oznámili, že se zakládající členka Kim Deal rozhodla skupinu opustit. Black Francis, Joey Santiago a David Lovering dali jasně najevo, že Kim bude mít v kapele i nadále své místo.

Současně ale Pixies oznamují, že i přes Kimin odchod jsou připraveni vyrazit na další turné. Vyzbrojeni písničkou "Bagboy". prvním novým songem po devíti letech, zahájí šňůru 29. září v Paříži. Bude to začátek dalšího turné po zhruba dvou letech a umožní Pixies předvést na pódiích něco, co prakticky nemohli po dlouhých dvacet let – v premiéře zahrát nové písničky, první nový hudební materiál od desky Trompe le Monde z roku 1991.Při tomto turné, na jehož programu je také vystoupení v Praze, představí úplně nové pódium a produkci. Po odchodu Kim doplní Pixies hrající ve složení Black Francis - kytara/zpěv, Joey Santiago - kytary/doprovodný zpěv a David Lovering - bicí/doprovodný zpěv – hráčka na basovou kytaru Kim Shattuck. Shattuck hrála na basu v dívčí garážové kapele The Pandoras a pak byla kytaristkou v pop punkových The Muffs. Všichni čtyři nazkoušeli v Los Angeles materiál, který nabídne nejobsáhlejší koncertní set-list Pixies v jejich kariéře.

"Kromě písniček, které mají všichni nejradši, zahrajeme věci, které jsme nehráli celou věčnost, nebo takové, které jsme naživo nehráli nikdy,
" řekl Black Francis. "Písničky jako 'Brick is Red', 'Havalina', 'Tony's Theme' a 'Sad Punk'. Nazkoušeli jsme asi 80 písniček, takže budeme moct měnit set-list na poslední minutu, když budeme mít chuť. Moc se na tohle turné všichni těšíme."

Pražský koncert se uskuteční 10. října ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky za 900,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Tickepro a Tickeportal.

Odkazy:

www.facebook.com/events/332892880174932/

www.facebook.com/pixiesofficial
www.twitter.com/pixies

Související: 

První koncert Pixies v Lucerně je vyprodán, kapela přidává druhý o den později!