Jdi na obsah Jdi na menu

The Subways přivezou novou desku do České republiky!

4. 10. 2014

Live: The Subways

07.03.2015 Klub Fléda, Brno
08.03.2015 Lucerna Music Bar, Praha

The Subways (foto: Greig Clifford)

thesubways_2015.jpg

The Subways (UK) jsou jedna z nejodvázanějších kapel současnosti, která je právě na koncertní šňůře po Británii a v únoru příštího roku - vzápětí po vydání nové desky - vyjede na další rozsáhlé evropské turné. Fascinuje diváky svým výbušným rockovým soundem a divokými vystoupeními.

Na festivalech patří mezi ty nejvyhledávanější kapely – představili se na hlavních pódiích více než stovky mezinárodních festivalů. Ať již hrají pro 100 lidí nebo pro 250 000, jsou vždycky zábavní a jedou na doraz!

Kapela oznámila vydání čtvrtého studiového alba „The Subways", které vyjde 9. února 2015 a zároveň vyhlásila možnost si jej předobjednat. Průkopnickým počinem je to, že při předobjednání nové desky přes webové stránky kapely získáte ihned PART 1 (6 skladeb).Více na http://po.st/TheSubwaysPledge.

Album má být co do zvuku a energie pořádně našlápnuté, plné skvělých melodií a riffů, které The Subways tak proslavily. Vůbec poprvé desku skupiny produkoval a míchal sám zpěvák Billy Lunn.

Kdysi v roce 2005 Billy, Charlotte a Josh, kterým tehdy bylo v průměru 16 let, vtrhli na mezinárodní hudební scénu s dnes kultovním debutovým albem „Young For Eternity" a hitem rockových klubů „Rock & Roll Queen". Druhé album „All Or Nothing" (2008) skupina nahrála v LA s producentem Butch Vigem – deska je zvukově ohromující a tvrdší. Charlotte a Billy se v té době rozcházeli a Billy málem přišel o hlas díky uzlíkům na hlasivkách – jen operace tehdy pomohla. Další album „Money And Celebrity" vyšlo v roce 2011 pod dohledem producenta Stephena Streeta. Podařilo se jim natočit bláznivě chytlavou desku s hitem „We Don't Need Money To Have A Good Time".

19. září byl v premiéře uveden nový videoklip k singlu „I'm In Love And It's Burning In My Soul", který vytvořil režisér a animátor Steven Mertens sídlící v Los Angeles. Jeho „multiplošná metoda" animace se poprvé objevila ve třicátých letech ve Walt Disney Studios. Steven vytvořil světy a abstraktní příběhy z vystřihaného papíru.

Své čtvrté album natočili Billy, Charlotte a Josh ve stoprocentní formě. The Subways jsou Billy Lunn – zpěv / kytara, Charlotte Cooper – basová kytara / zpěv, Josh Morgan – bicí a pražský Lucerna Music Bar je přivítá 8. března. Kapela se ale už předtím představí 6. března v bratislavském MMC a 7. března na brněnské Flédě.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici v předprodejních sítích GoOut.cz, Eventim, Ticketpro, Ticketportal a na webu www.musicbar.cz za 540,- Kč + poplatky; v pokladně LMB pak bez poplatku.

Pořadatel: www.dsmacku.com