Jdi na obsah Jdi na menu

Timmy Trumpet zavítá do Prahy s dosud největší show!

20. 4. 2018

Live: Timmy Trumpet

Datum: 12.10.2018                                  Místo: Tipsport Arena, Praha

timmy-trumpet_2017.jpgTimmy Trumpet (foto - zdroj: archiv Timmyho Trumpeta)

Timmy Trumpet, jeden z nejlepších DJů současnosti, chová české publikum ve velké oblibě, což dokazuje každoroční zastávkou v naší zemi. V letošním roce si pro zdejší fanoušky vyčlenil v diáři dokonce dva termíny.

Po březnové návštěvě brněnského Boby centra, které vyprodal za pouhé tři týdny, vystoupí Timmy Trumpet 12. října v pražské Tipsport Areně. V rámci dosud největší show, která je součástí Trumpetova prvního halového turné, se návštěvníci mohou těšit na dalších šest DJů, jejichž jména budou zveřejňována postupně.

Timmy Trumpet (vlastním jménem Timothy Jude Smith) pochází z Austrálie, kde nejprve navštěvoval The Sydney Conservatorium of Music. Už na následné státní škole Carlingford High School však propadl jazzu. „Když mi byly čtyři, začal jsem hrát na trumpetu a brzy na to, jsem sám hudbu skládal. Jakmile jsem objevil jazz, jamoval jsem na všechno, co jsem slyšel. Hlavně na skladby z rádia. Netrvalo dlouho a natrefil jsem na house music,” říká Trumpet, který se proslavil právě unikátní kombinací DJingu s live trumpetou.

„Jste tím, co posloucháte. Proto byste neměli skončit jen u poslechu hudby, kterou byste rádi dělali, ale naopak poslouchat co nejvíce různých žánrů a nechat je na sebe působit,” radí začínajícím DJům Timmy Trumpet. „Já jsem poslouchal opravdu všechno - od Metallicy po Mozarta.”

Ačkoliv první oficiální nahrávka Timmyho Trumpeta je datována rokem 2009, EDM scénou otřásl až v roce 2011 se songem „Horny”, který obsadil 5. místo v Aria Charts. Dnes má na svém kontě na tři desítky singlů, z nichž tři se staly no.1 v Aria Charts a těsí se platinovým prodejům. Jeho skladby pravidelně ve svých setech hrají Armin Van Buuren, Carl Cox, Fedde Le Grand nebo Fatboy Slim. Je podepsán u Ministry of Sound, ročně absolvuje na 200 vystoupení, byl vyhlášen nejlepším australským DJem a podle DJ Magu je aktuálně 43. nejpopulárnějším DJem světa.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dostání v předprodejní síti Ticketportal za 790,- Kč. Více informací je k dispozici na ticketportal.cz.