Jdi na obsah Jdi na menu

Toto oslaví v České republice své čtyřicátiny!

2. 11. 2017

Live: Toto

Datum: 27.02.2018               Místo: Forum Karlín, Praha

toto_2018.jpgToto (foto - zdroj: Live Nation)

Toto se v roce 2018 po devatenácti letech vrátí do České republiky, vystoupí 27. února v pražském Foru Karlín. U příležitosti čtyřicátého výročí své existence vydají album „40 Trips Around The Sun”, které spatří světlo světa právě v únoru a kromě remasterovaných hitů přinese i několik nových skladeb.

Chystané koncertní turné bude pro Toto nejrozsáhlejším za poslední léta. Příznivci se mohou těšit na kolekci největších hitů s názvem „40 Trips Around The Sun”. Deska bude obsahovat zbrusu nové a doposud nevydané songy po boku nově remasterovaných klasických písní. Jádro formace Toto, které tvoří Steve Lukather, David Paich, Steve Porcaro a Joseph Williams, se v minulém roce znovu sešlo ve studiu, aby mohlo pracovat na chystaném materiálu.

„David, Steve, Joseph a já jsme nadšení z dlouhotrvajícího úspěchu kapely,” poznamenal Steve Lukather. „Turné k našemu čtyřicátému výročí bude výjimečné pro nás i pro všechny naše fanoušky. Kromě toho je opravdu zajímavé spolupracovat znovu s naší nahrávací společností. V letošním roce jsme strávili spoustu času prací na nové hudbě a remasteringu starších věcí,” dodal.

Jen několik skupin v hudební historii zanechalo individuálně nebo kolektivně větší stopu v popové kultuře než členové Toto. Jako jednotlivci jsou ke slyšení na pěti tisících albech, jichž se celkem prodalo neskutečných půl miliardy kusů a která získala více než dvě stovky nominací na ceny Grammy.

Téměř čtyřicet let spolu a díky tisícovkám autorských počinů, včetně nejprodávanější nahrávky všech dob „Thriller” od Michaela Jacksona, zůstávají Toto jednou z nejúspěšnějších koncertních i albových formací na světě. Z jejich tvorby čerpá mnoho umělců a kapela nadále překračuje normy stanovené celou hudební komunitou, díky čemuž je synonymem pro muzikantskou věrohodnost. Jejich repertoár je však zároveň stále aktuální. Jsou popovou kulturou a jednou z mála sedmdesátkových skupin, které vydržely měnící se trendy a styly v kariéře a mohou se pochlubit celosvětovou multigenerační fanouškovskou základnou.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro v cenových relacích od 1690,- Kč do 2190,- Kč.