Jdi na obsah Jdi na menu

Trent Reznor přiveze Nine Inch Nails i do Prahy!

15. 2. 2014

Live: Nine Inch Nails        Special guest: Cold Cave

Datum: 11.06.2014                     Místo: Forum Karlín, Praha

nine-inch-nails-2013.jpgNine Inch Nails (foto - zdroj: Live Nation)

Devítipalcové hřebíky opět dorazí do České republiky zaútočit na naše ušní bubínky a naživo představit novinku „Hesitation Marks". Pražský koncert Nine Inch Nails mění datum a místo konání! Uskuteční se v multifunkčním prostoru Forum v Karlíně namísto plánované O2 Areny a zároveň se datum koncertu přesouvá z původního 20. června na 11. června. Předkapelou zůstávají američtí Cold Cave.

Je velice obtížné charakterizovat tvorbu formace, v jejímž čele stojí charismatický podivín Trent Reznor, protože za více jak dvacet pět let své existence Nine Inch Nails pootevřeli dvířka nejednoho hudebního žánru. „Kapela“ vznikla v roce 1988 v Clevelandu - je těžké ji nazývat kapelou, protože jediným oficiálním členem je zpěvák, skladatel a multi-instrumentalista Trent Reznor, který je zároveň zodpovědný za hudební směr NIN. Reznor na rozdíl od jiných industriálních umělců píše melodické, klasicky strukturované skladby, jejichž hlavním stavebním kamenem jsou texty. Zároveň předkládá hudební veřejnosti žánry jako electro a industrial v podobě, která je přijatelná pro každého. V době, kdy Ministry koketovali s heavymetalem a Nirvana byla na vrcholu, NIN si vybudovali početnou fanouškovskou základnu, která si oblibu našla v alternativním rocku. Netrvalo dlouho a Trent se stal opravdovou osobností a sex symbolem nejenom 90-tých let.

Už je to celých pět let, co Nine Inch Nails vydali studiovou nahrávku. Tehdy se jednalo o album “The Slip“, které skupina kolem Trenta Reznora stihla natočit, smíchat a vydat za pouhé tři týdny. Loni v září jsme se dočkali nástupce, jehož příprava trvala rozhodně o dost déle. Desku „Hesitation Marks“ kapela začala natáčet již v roce 2012 a zařadila na ni celkem čtrnáct písní. Za pilotní singl byla vybrána skladba “Came Back Haunted“.

Nine Inch Nails jsou považováni za průkopníky v hudebním průmyslu a velmi znatelnou měrou se podíleli na vývoji elektronické hudby. Jejich nahrávky, mezi které patří platinou ověnčené tituly jako „Pretty Hate Machine“ (1989), „Broken“ (1992), „The Downward Spiral“ (1994) a With Teeth(2005), patří mezi revoluční digitální produkce. Kapela prodala více než 30 milionů alb po celém světě, vydala pozoruhodnou sérii singlů, řada z nich se stala rádiovými hity jako například „The Hand That Feeds“, „Only“, „Every Day Is Exactly the Same“ nebo „Survivalism“.

Sestava NINE INCH NAILS: TRENT REZNOR (zpěv, kytara), ALESSANDRO CORTINI (klávesy), JOSH EUSTIS (kytara, klávesy), ROBIN FINCK (kytara, klávesy), ILAN RUBIN (bicí), PINO PALLADINO (basa)

Vstupenky na koncert Nine Inch Nails za 1290,- Kč jsou k dostání v síti SazkaTicket.