Jdi na obsah Jdi na menu

V červenci Prahu rozhoupou neo-souloví The Internet!

7. 6. 2018

Live: The Internet

Datum: 10.07.2018                          Místo: Lucerna Music Bar, Praha

the-internet_2018.jpgThe Internet (foto - zdroj: GoOut.cz)

Kalifornská neo-soulová a R&B kapela The Internet zahraje poprvé v České republice. Již 10. července její sametové písně rozvlní pražský Lucerna Music Bar.

Pětičlennou formaci založili v roce 2011 Syd tha Kyd a Matt Martians, bývalí členové známého hip hopového uskupení Odd Future, v jehož čele stojí Tyler, the Creator. The Internet patří k předním zástupcům mladé rapové, jazzové, R&B a elektronické scény v Los Angeles, která se v poslední době dostala do povědomí díky jménům jako Flying Lotus, Kamasi Washington, Kendrick Lamar nebo Thundercat.

The Internet získali za svoji třetí desku „Ego Death”, která se umístila v Top Ten žánrové hitparády, nominaci na Grammy v kategorii Best Urban Contemporary Album.

Zpěvačka Syd tha Kid, nebo zkráceně Syd, jejíž hlas propůjčuje skladbám The Internet sametový, smyslný nádech, se sama naučila nahrávat a produkovat hudbu ve svých patnácti letech, odmala také psala písničky. Ve formaci Odd Future se stala DJkou a producentkou. S Mattem, který produkuje a hraje na klávesy, se původně potkala v roce 2008 virtuálně díky MySpace. Osobně pak o tři roky později, kdy vydali první společné album „Purple Naked Ladies” (na značce Odd Future Records) a o rok později desku „Feel Good”. Název vznikl vlastně jako žert, inspirován reakcí rappera Left Braina na otravnou novinářskou otázku „Odkud je?”. „Z internetu,” zněla odpověď, která Syd pobavila a převzala ji jako jméno svého nového bočního projektu v rámci Odd Future. The Internet v současné době připravují čtvrtou nahrávku a zároveň nedávno jednotliví hudebníci natočili sólová alba.

Koncert uvádí Colours Selection. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketportal za 650,- Kč. Na místě v den vystoupení budou lístky za 750,- Kč. Více informací na colours.cz.