Jdi na obsah Jdi na menu

V Praze představí sólové album Mike Shinoda z Linkin Park!

5. 12. 2018

Live: Mike Shinoda

Datum: 19.03.2019                                              Místo: Forum Karlín, Praha

048---linkin-park.jpgMike Shinoda (foto: Angelika Špicarová)

Mike Shinoda, kytarista, klávesista, zpěvák a klíčová postava kapely Linkin Park, přijede 19. března do Prahy, aby ve Foru Karlín představil svůj sólový projekt a desku „Post Traumatic”.

Ta vznikla jako reakce na tragické úmrtí Shinodova dlouholetého parťáka z Linkin Park Chestera Benningtona, a je velmi osobní a niternou výpovědí. Mike Shinoda sám o albu se symptomatickým názvem mluví jako o jistém typu arteterapie, která ale přináší nakonec pozitivní výsledek.

„Není to o pádu do smutku a temnoty, ale o cestě z nich ven.” Jeho koncerty mají strhující atmosféru a vedle hlubokých a silných emocionálních momentů jsou plné nakažlivé energie. V rozhovoru pro britský Guardian Mike Shinoda řekl: „Nemám rád vystoupení, která posluchače deptají a stahují někam dolů, takže takové koncerty ani dělat nebudu.” Navíc lze pravděpodobně očekávat také skladby z repertoáru Linkin Park a projektu Fort Minor. Vzhledem k tomu, že Shinoda je mimo jiné i renomovaným a originálním výtvarníkem, bude stát za to rovněž vizuální stránka celé show.

V závěru rozhovoru pro časopis Headliner v červenci 2018 se Mike Shinoda vyznal z mimořádného vztahu, který jeho i kolegy z Linkin Park váže k Praze. A vzhledem k tomu, že to platí i obráceně (mimochodem dobře organizovaní věrní čeští fanoušci Linkin Park dokonce podpořili hlasováním Mikea Shinodu v rozhodnutí přijet k nám), můžeme očekávat výjimečnou atmosféru a mimořádný zážitek.

Michael Kenji Shinoda je umělec takřka renesančního rozměru. Talentovaný výtvarník s americko-japonskými kořeny, který absolvoval prestižní Art Center College of Design v kalifornské Pasadeně, je performerem, grafickým designerem, vizuálním tvůrcem, filmovým režisérem, ale hlavně skladatelem, producentem, zpěvákem a multiinstrumentalistou, zakladatelem a „mozkem” slavných Linkin Park, kde sdílel pozici spolufrontmana s tragicky zesnulým Chesterem Benningtonem.

Linkin Park se pod jeho uměleckým vedením stali nejen nositeli bezpočtu ocenění (včetně dvou Grammy) či řady platinových desek za více než 55 milionů prodaných alb, ale také nejsledovanější kapelou na Facebooku v historii s 5,5 miliardami zhlédnutí na YouTube.

V roce 2005 Mike Shinoda vytvořil úspěšný side projekt Fort Minor, v němž akcentoval tvrdší polohy v hip hopovém a rapovém módu.

Tragické úmrtí Chestera Benningtona znamenalo pro všechny členy Linkin Park velký otřes a obrovskou ztrátu osobní i uměleckou. Mike Shinoda našel ze situace východisko ve svém prvním zcela sólovém projektu, který prezentuje na albu „Post Traumatic”.

To si získalo vřelý ohlas u příznivců i kritiky a za necelých jedenáct měsíců od prvního singlu zaznamenaly čítače YouTube u 12 videí z desky více než 37 milionů zhlédnutí. Živá vystoupení Mikea Shinody pak strhávají tisíce fanoušků jak silnými emocemi, tak radostí z energické hudby.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketmaster a GoOut.cz za 1190,- Kč (stání) a 1390,- Kč (stání u pódia). Koncert přináší Charmenko CZ.