Jdi na obsah Jdi na menu

V Praze se objeví Queens of the Stone Age!

14. 12. 2017

Live: Queens of the Stone Age

Datum: 20.06.2018           Místo: Forum Karlín, Praha

queens-of-the-stone-age-2018.jpgQueens of the Stone Age (foto: Andreas Neumann)

Stovky úžasných koncertů, výpadky paměti, nevysvětlená zranění, rok dlouhá skvělá zajížďka s Iggym Popem a pěkná řádka nominací na Grammy. Queens of the Stone Age se vynořili z pouště nově zjizvení a podivně krásnější na svém šťastném sedmém albu „Villains”, které tuzemskému publiku představí 20. června v pražském Foru Karlín.

„Název Villains (Darebáci) není politické stanovisko. Nemá to co dělat s Trumpem ani s jinou podobnou sračkou. Je to jednoduše slovo, které fantasticky vypadá a komentář tří verzí každého scénáře: tvé, mé a o co ve skutečnosti šlo. Všichni potřebují něco nebo někoho, komu mohou nadávat - svého darebáka - tak to vždycky je. Ovládnout to nemůžete. Jediná věc, kterou můžete ovládnout, je, že vás pustí ta naštvanost,” říká k názvu alba frontman Josh Homme.

Nahrávku produkoval Mark Ronson, koprodukoval Mark Rankin a míchal Alan Moulder. „Villains” je první deskou kapely od úspěšné „…Like Clockwork” z roku 2013, která skupině přinesla #1 album v USA (a #1 v Austrálii, Belgii, Irsku, Portugalsku, Skotsku nebo #2 v Británii, Kanadě, Švýcarsku, Norsku, Novém Zélandu, Finsku atd.). „…Like Clockwork” vzala kolem světa formace v tomto složení - Josh Homme (zakladatel, kytarista, zpěvák, textař), Troy Van Leeuwen (kytara, klávesy), Michael Shuman (basová kytara), Dean Fertita (klávesy, kytara), Jon Theodore (bicí). Stejná sestava stojí i za novou nahrávkou, jenž se snaží znít trochu jinak.

O Queens of the Stone Age tvrdí Mark Ronson: „Queens byli a jsou moje nejoblíbenější rock'n'rollová kapela od doby, co jsem v létě 2000 zašel do krámu s deskama Tower na Sunset Boulevard a koupil si Rated R, takže to byl celkem surreálnej zážitek, když mě přivítali ve svém tajném pirátském klanu nebo podle Joshe v Jacuzzi. Ale já věděl, že jen fanouškovství mě v Jacuzzi neudrží. Účast na tvoření mého dosud nejoblíbenějšího alba Queens byla jako sen - těžký, temný, krásný sen.”

Vstupenky na pražský koncert Queens of the Stone Age za 990,- Kč + poplatky jsou k dispozici v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal od pátku 15. prosince. Na místě v den koncertu budou lístky za 1100,- Kč.