Jdi na obsah Jdi na menu

V Praze vystoupí brilantní kytarista Eric Gales!

22. 4. 2020

Live: Eric Gales

Datum: 12.10.2020          Místo: Lucerna Music Bar, Praha

eric-gales.jpgEric Gales (foto: Mathieu Bitton)

Eric Gales se českému publiku představil v roce 2013 na Jazz & Blues festivalu v Ústí nad Labem a hned v roce následujícím v pražském Lucerna Music Baru. Letos se do prostoru legendárního klubu opět vrátí. Tento neobyčejný umělec, jež kříží moderní rock s blues, zde zahraje 12. října.

Před šesti lety byl u nás nazýván senzací, nyní o něm jako o jednom z nejlepších kytaristů na světě hovoří i hudební ikony jako Joe Bonamassa, Carlos Santana, Dave Navarro nebo Mark Tremonti.

Joe Bonamassa: „Jeden z nejlepších, pokud ne vůbec nejlepší kytarista na světě.”

Carlos Santana: „Je naprosto neuvěřitelný.”

Dave Navarro: „Je záhada, že Eric Gales není to největší jméno v rockové kytaře.”

Mark Tremonti: „Tenhle chlapík by mohl být tím nejlepším hráčem na Zemi.”

Od dětství poslouchal se svými bratry Eugenem a Manuelem spoustu muziky, doma buráceli Jimi Hendrix, Cream, Muddy Waters, Blue Cheer, Albert King, John Lee Hooker, King’s X a Stevie Ray Vaughan. Zajímavostí je, že se pravák Eric Gales naučil podle starších bratrů Eugena a Manuela - Little Jimmy Kinga - hrát jako levák.

Brzy si jeho talentu všimli lidé z Elektra Records, kde mu v šestnácti letech vydali v roce 1991 debutové album „The Eric Gales Band”. O dva roky později vyšlo „Picture Of A Thousand Faces” a v roce 1995 se všichni tři bratři sešli na nahrávce „Left Hand Band” pod názvem The Gales Brothers. Eric Gales v následujících letech vystupoval jako Lil E s hip hopovou partou Three 6 Mafia.

V roce 2001 se vrací a nahrává první album na MCA Records „That’s What I Am”. Následují desky u Shrapnel Records - „Crystal Vision” (2006) a „The Psychedelic Underground” (2007). A čtyři alba na Blues Bureau International - „The Story Of My Life” (2008), „Layin’ Down The Blues” (2009), „Relentless” (2010) a „Transformation” (2011).

Rok 2009 strávil v káznici Shelby County Correctional Center za držení drog a zbraně.

V roce 2013 vydává instrumentální nahrávky „Ghost Notes” (Tone Center Records) a „Pinnick Gales Pridgen” (Magna Carta). Na té druhé spolupracoval s dUg Pinnickem (King's X) a Thomasem Pridgenem (The Mars Volta, Suicidal Tendencies). Pokračování ve stylu psychedelického blues, hard rocku a progresivního soulu/R&B vyšlo v roce 2014. Téhož roku vychází „Good For Sumthin'” (Cleopatra Records) a pak živák „A Night On The Sunset Strip” (2016).

V roce 2017 gramofirma Provogue/Mascot Label Group vydává album „Middle Of The Road”, které Eric Gales popisuje jako „znovuzrození” po období s alkoholem a drogami. Hudebník pak spolupracuje s Gary Clarkem Jr., kytaristy Christonem „Kingfish” Ingramem, Eugenem Galesem a Lauryn Hill, Beth Hart nebo Gov’t Mule.

Loni spatřila světlo světa nová studiová deska „The Bookends” (Provogue/Mascot Label Group). Ta vznikla ve spolupráci s Matt Wallacem (Maroon 5, Faith No More, The Replacements) a hostují na ní Beth Hart, Doyle Bramhall II a B. Slade.

Vstupenky na pražský koncert Erica Galese jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut.cz za 850,- k stání a na VIP balkón za 1250,- Kč.