Jdi na obsah Jdi na menu

V Praze zaburácí německá skupina Rammstein!

25. 11. 2016

Live: Rammstein

Datum: 28.05.2017                      Místo: Eden Aréna, Praha

rammstein-2016.jpgRammstein (foto: Bryan Adams)

Na základě velmi úspěšné koncertní série z tohoto roku, která zahrnovala i vystoupení na festivalech v Buenos Aires nebo Chicagu, budou Rammstein pokračovat v koncertování i v roce 2017.

Do Prahy se Rammstein vrátí po téměř šesti letech od svého posledního vyprodaného koncertu, tentokrát se však svým fanouškům představí pod širým nebem v Eden Aréně.

Kapela Rammstein patří již léta k nejlepšímu německému hudebnímu exportu. Šestičlenné seskupení, které odstartovalo svoji hudební pouť v roce 1994, doposud po světě prodalo miliony alb, singlů a dvd a získalo nespočetné množství zlatých a platinových ocenění. Největší obdiv svých fanoušků ale Rammstein sklízejí na koncertních pódiích. Jejich živá vystoupení jsou plná pyrotechnických efektů, obscénních gest, vizuálních vychytávek a především energie.

Pokud je hudba Rammstein ideální jako soundtrack pro budování velkých monumentů v poušti, pak někde v divočejším světě stojí impozantní stavba dělaná dvaadvacet let šesti umělci pocházejícími z Východního Berlína. Velmi silné jádro formace tvoří perfektní souhra kytaristů Richarda Z. Kruspeho a Paula Henryho Landerse ve skvělém doprovodu baskytaristy Olivera Riedela a bubeníka Christopha „Doom” Schneidera. Samozřejmě nelze opomenout výjimečný talent klávesisty, doktora Christiana „Flake” Lorenze, jehož klávesy dotvářejí nezaměnitelný zvuk skupiny. Frontmanem kapely je charismatický zpěvák a básník Till Lindemann, který je v součastné době bezpochyby jedním z nejosobitějších vokalistů na světě. Rammstein během koncertů vytváří velkolepou show, která nechá chladným jen málokoho.

Již od začátků, které se datují do roku 1993, hraje formace tvrdý a úderný metalový rock, který je však výrazně ovlivněn taneční hudbou (elektronikou). Rammstein vůbec velmi rádi kombinují protikladné ingredience. V jejich muzice se na jednu stranu mísí tvrdost teutonských rytířů, texty jsou však o vztazích mezi lidmi a lásce. Díky show, kde si členové kapely velmi často mění převleky a nebojí se použít ani pyrotechnických efektů, mají Rammstein pověst jedné z nejlepších koncertních skupin. Že to pánové naživo opravdu umí, se české publikum přesvědčilo naposledy v roce 2011 v rámci vyprodaného pražského koncertu.

„Existují lidé, kteří si myslí, že jsme neuvěřitelně vtipní a lidé, kteří si myslí, že jsme neuvěřitelně vážní,” řekl kytarista Paul Landers. „Je to jen o osobním názoru. Myslím, že v tomto ohledu jsme něco jako zrcadlo - jakékoliv názory nebo vnímání lidí se v naší tvorbě odráží rovnou zpátky na ně...”

Vstupenky na pražský koncert Rammstein jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal v cenových relacích od 1490,- Kč do 2250,- Kč.

Související:

Rammstein přidávají druhý koncert v Praze!