Jdi na obsah Jdi na menu

Zrzavý sympaťák Ed Sheeran zavítá premiérově do České republiky!

24. 9. 2014

Live: Ed Sheeran

Datum: 12.02.2015                                                             Místo: Forum Karlín, Praha

ed_sheeran_2015.jpgEd Sheeran (foto - zdroj: Charm Music)

Zpěvák a skladatel Ed Sheeran, který byl právě nominován na prestižní cenu Q Award pro nejlepšího sólového umělce ve Velké Británii, a jehož chytlavá hudba zní ze všech světových rádií, dorazí začátkem příštího roku s ještě čerstvým druhým studiovým albem „x“ i za fanoušky do České republiky.

Vůbec poprvé se u nás naživo představí 12. února v prostorách pražského Fora Karlín. Teprve třiadvacetiletý Ed Sheeran se narodil 17. února 1991, a tak je možné, že v Praze předčasně oslaví narozeniny. Je nejlepším kamarádem americké pop a country hvězdy Taylor Swift. Ovšem přátelí se také např. s herečkami Courtney Cox, které by měl dokonce jít za svědka na svatbě, a Jennifer Aniston, jež si většina z nás oblíbila díky rolím Monicy a Rachel v seriálu „Přátelé“.

Tvorba Eda Sheerana míchá různé hudební žánry. V jeho písničkách jsou patrné prvky popu, r&b, folku, ale také třeba alternativního hip hopu. Není tedy divu, že jako zdroje inspirace zmiňuje kytaristu Erica Claptona, písničkáře Boba Dylana, ale i jednoho z nejslavnějších rapperů Eminema.

I přes to, že je Ed celkem mladíček a má na kontě pouze dvě studiová alba, podařilo se mu už dosáhnout obrovských úspěchů.

V roce 2012 získal dvě ceny Brit Awards v kategoriích „nejlepší britský sólový zpěvák“ a „skokan roku“. Nádherná balada „The A Team“ z debutového alba „+“ (Plus), jež vyšlo v roce 2011, mu vynesla ocenění Ivor Novello Award, když byla zvolena nejlepší písní po hudební i textové stránce.

V roce 2013 si pak díky ní vysloužil dokonce nominaci na cenu Grammy v kategorii „skladba roku“ a na slavnostním vyhlašovacím galavečeru ji zazpíval společně s Eltonem Johnem.

V USA se Ed Sheeran prosadil před dvěma lety, když hostoval na čtvrté desce Taylor Swift nazvané Red a složil několik písniček pro hvězdný boyband One Direction. Jako první si ho ale povšimnul zpěvák, producent a herec Jamie Foxx, který hrál Sheeranovy skladby na vlastním rádiovém kanálu Foxxhole. Samou chválu na Eda pěje také třeba Usher.

Začátkem loňského roku se Ed Sheeran přestěhoval do města Nashville v americkém státě Tennessee, kde žije i Taylor a celá řada dalších hudebních hvězd. Ed jí pak v průběhu celého roku předskakoval na velmi úspěšné a téměř zcela vyprodané americké šňůře The Red Tour.

Jeho druhé studiové album x (Multiply) je stále ještě žhavou novinkou. Vyšlo 23. června 2014 a ve Velké Británii i USA se okamžitě vyhouplo na první příčky hitparád.

Potetovaný zrzavý usměvavý sympaťák si úspěchy užívá, je za ně vděčný a za deset let se prý chce usadit a mít spoustu dětí.

Přestože Ed Sheeran plánuje takhle hodně dopředu, nyní se soustředí na aktuální program, kterým je od půlky srpna americké turné. Začátkem příštího roku se však vrátí do Evropy a při té příležitosti bude mít 12. února tuzemskou koncertní premiéru v Praze.

Vstupenky na pražský koncert Eda Sheerana jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro za 990,- Kč.

FB event: www.facebook.com/events/1469684446646410/?context=create&source=49

Pořadatel: www.charmmusic.cz

Související:

Koncert Eda Sheerana se pro velký zájem přesouvá do Tipsport Areny!

Fanoušky Eda Sheerana rozehřeje Ryan Keen!