Jdi na obsah Jdi na menu

AIR Festival přidává naráz dalších pět atraktivních účinkujících!

9. 3. 2017

Datum: 28.07.–29.07.2017                             Místo: Festivalpark, Hradec Králové

stadium_x-2017.jpgStadium X (foto - zdroj: AIR Festival)

Program AIR Festivalu, který se uskuteční 28. a 29. července v královehradeckém Festivalparku, se rozrůstá o dalších pět velmi zajímavých jmen. K dříve ohlášeným hlavním hvězdám letošního ročníku KSHMRovi a Timmy Trumpetovi nově přibyli Stadium X, Jonas Aden, Lucky Charmes, Matroda a Brooks.

Maďarské duo Stadium X se proslavilo skladbou „Howl At The Moon”, která dobyla Beatport chart a zajistila si tak místo v live setech řady slavných DJů. Své autory odměnila platinovou prodejní deskou a vynesla je na pódia nejprestižnějších hudebních festivalů na světě jako Tomorrowland, Ushuaia, Sziget Festival, Balaton Sounds nebo Octagon. Stadium X jsou rovněž podepsáni pod řadou úspěšných remixů, včetně Guettovy skladby „Lovers On The Sun”, kterou s ním odprezentovali live na Ibize, nebo hitovkou od Robina Schulze „Sugar”.

Je mu pouhých dvacet a za jediný rok (2015) dokázal okouzlit Tiësta, jež si ho vybral jako předskokana, Olivera Heldena, který mu vydal první oficiální nahrávku „Fall Under Skies” i Dona Diabla, který zaštítil vydání jeho následujícího počinu „Temple”. Talent Jonase Adena neunikl ani pozornosti youredm.com, které ho označilo za jednoho z umělců, jež se vyplatí ostře sledovat.

Multitalentovaný Lucky Charmes je producent a DJ mnoha tváří, autor čtyř Beatport hitů a jediným, komu se podařilo, aby jeho track týdny vysílalo britské radio BBC, aniž by vědělo, od koho daná skladba vůbec pochází. Po autorovi nahrávky „Skank”, která mezitím dosáhla 3,5 milionu streamů na Spotify, dlouho marně pátrali i Calvin Harris, Diplo nebo Fedde le Grand. Následoval další jeho zářez na Spotify v podobě skladby „Fulfill” (3 miliony přehrání) a pozvání od největších světových festivalů i od Martina Garrixe k vystoupení na Ibize.

Originálním soundem na špičku světové elektronické scény z rodného Chorvatska zaútočil a rychle si mezi současnou DJskou elitou zajistil své místo producent a hudebník vystupující pod přezdívkou Matroda. Tvorba teprve jednadvacetiletého Matrody je dle jeho vlastních slov ovlivněna Led Zeppelin, Frankem Sinatrou nebo The Beatles a podložena jeho multiinstrumentální zdatností (ovládá hru na housle, bicí a klávesy). K jeho nejnovějším hitům patří bass-house hymna „Chronic”, která zaujala i Dillona Francise, Martina Garrixe, Knife Party nebo Hardwella.

Naopak podpory od Tiësta se vedle Jonase Adena dočkal i holandský producent Brooks, jehož jméno rezonuje na taneční scéně dva roky. Největší pozornost upoutal jeho remix skladby „Sun Goes Down” z dílny Guetta & Showtek a naposledy jeho vlastní hit „If Only I Could”, který jen za tři měsíce od vydání zaznamenal 3 milony streamů na Spotify.

A tím výčet letošních účinkujících zdaleka nekončí! Další jména budou ohlášena velmi brzy.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti pandaticket.cz za 890,- Kč.

Související:

Hlavní hvězdou letošního AIR Festivalu bude KSHMR!

MAKJ završí hvězdnou sestavu letošního AIR Festivalu!

AIR Festival přiveze poprvé do České republiky Madisona Marse!

AIR Festivalu budou letos vévodit Timmy Trumpet a KSHMR!