Jdi na obsah Jdi na menu

AIR Festivalu budou letos vévodit Timmy Trumpet a KSHMR!

1. 3. 2017

Datum: 28.07.–29.07.2017                          Místo: Festivalpark, Hradec Králové

timmy-trumpet_2017.jpgTimmy Trumpet (foto - zdroj: archiv Timmyho Trumpeta)

Pořadatelé AIR Festivalu, který vloni uvedl mj. monstrózní show Martina Garrixe nebo Don Diabla, opět zalovili mezi nejzvučnějšími jmény světové elektronické scény a pro letošní ročník získali Timmyho Trumpeta a KSHMRa! DJe, kteří se nebojí hudebních experimentů a jejichž live sety patří k tomu nejpozoruhodnějšímu, co současná EDM scéna nabízí.

Festival bude opět hostit královehradecký Festivalpark a sety těchto DJů vyvrcholí večery 28. a 29. července.

Pod uměleckou zkratkou KSHMR vystupuje devětadvacetiletý potomek indických imigrantů, kalifornský DJ, producent a hudebník Niles Hollowell-Dhar, který svoji hudební kariéru odstartoval v hip hopovém producentském duu The Cataracs s Davidem Singer-Vinem. V roce 2014 se vydal po vlastní ose a ještě v témže roce (již pod pseudonymem KSHMR) stihl vydat čtyři singly! Včetně skladby „Burn”, která vznikla ve spolupráci s DallasKem a zahájila KSHMRův sériový útok na prodejní hitparádu Beatportu, kterou jen v roce 2015 dobyl následně i hity „No Heroes”, „Secrets” (s Tiëstem feat. Vassy), „Dead Mans Hand” nebo „Karate”. V roce 2016 vyprodukoval dokonce osm hitových singlů a první albovou kolekci „The Lion Across The Field EP”. Vyzbrojen zkušenostmi z Ultra Music Festivalu 2015 si vloni odbyl premiéru na hlavním pódiu nejprestižnějšího tanečního festivalu na světě - Tomorrowland. Spolupracoval s desítkami slavných jmen, mezi nimiž najdeme vedle Tiësta a DallasKa také např. duo Firebeatz DJe R3hab, Carnage nebo Timmyho Trumpeta, se kterým ho spojí i letošní ročník AIR Festivalu.

Timmy Trumpet (vlastním jménem Timothy Jude Smith) byl v roce 2015 na udílení ITM Awards zvolen nejlepším australským DJem. Jeho mimořádný hudební talent, který ho předurčil ke studiu na konzervatoři, se však naplno projevil již v jeho raném dětství a ještě před dosažením plnoletosti byl hlavním trumpetistou v All-Star Stage Bandu. „Jakmile jsem objevil jazz, začal jsem jamovat na všechno, co jsem slyšel. Hlavně na skladby z rádia. Netrvalo dlouho a natrefil jsem na house music, potkal první DJe a odehrál svůj první gig. Když jsem jel té noci z vystoupení domů, už v tu chvíli jsem věděl, že tohle je to, co chci dělat po zbytek svého života,” vysvětluje Trumpet, jak se od jazzu dostal k elektronické hudbě a k pozoruhodnému mixu trumpety s DJingem, který ho prakticky okamžitě vynesl na výsluní a do čela hitparádových žebříčků. Dnes se jeho singly těší platinovým prodejům a za rok odehraje přes 200 vystoupení, která zahrnují i největší festivaly a prestižní klubové akce.

Vedle KSHMRa a Timmyho Trumpeta nabídne AIR Festival také ruské trio Swanky Tunes, které momentálně okupuje 27. místo v anketě DJ Magu v přehledu nejlepších DJů světa a desítky dalších účinkujících, kteří budou ohlašováni postupně.

Vstupenky na AIR Festival jsou k dostání v předprodejní síti pandaticket.cz za 790,- Kč.

Související:

Hlavní hvězdou letošního AIR Festivalu bude KSHMR!

MAKJ završí hvězdnou sestavu letošního AIR Festivalu!

AIR Festival přiveze poprvé do České republiky Madisona Marse!

AIR Festival přidává naráz dalších pět atraktivních účinkujících!