Jdi na obsah Jdi na menu

Bounty Rock Cafe Open Air přivítá legendární Uriah Heep!

15. 4. 2015

Datum: 13.06.2015                                Místo: Korunní pevnůstka, Olomouc

bountyrockcafeopenair2015.jpg

Pátý ročník festivalu kvalitní rockové hudby Bounty Rock Cafe Open Air, který se uskuteční 13. června v areálu olomoucké Korunní pevnůstky, nadchne návštěvníky vystoupením kultovních Uriah Heep. Festival nabídne kromě britské i českou rockovou legendu Stromboli v čele s Michalem Pavlíčkem a Bárou Basikovou nebo kapely Citron a Tublatanka.

„Jsme nadšení, že se nám laťku festivalu daří každý rok zvyšovat. Uriah Heep, kteří vznikli v roce 1969, totiž patří ke čtyřlístku, jenž v 70. letech udával směr, kudy se hard rock vyvíjel. Ještě spolu s Led Zeppelin, Black Sabbath a Deep Purple. Jejich hity jako Lady in Black, Gipsy, Easy Livin’ nebo July Morning se dodnes řadí do klenotnice světové rockové hudby,” popisuje pořadatel Dušan Neumann.

36_uriah_heep.jpgUriah Heep (foto: Angelika Špicarová)

Kapela Uriah Heep na festivalu, který se koná v sobotu 13. června v areálu Korunní pevnůstky, zahraje jak své největší hity, tak i nové písně z alba „Outsider”, které vyšlo v loňském roce.

„Jsme velice hrdí na svou minulost, ale stejně jako ona, je důležité, abychom dál tvořili. Novinka Outsider je řádné rockové album nahrané ve stylu Uriah. Je důkazem toho, že v nás je pořád ta samá vášeň a energie,” uvedl k desce kytarista Mick Box, jediný z aktuální sestavy, který stál u vzniku kapely.

Podle organizátora Dušana Neumanna patří Uriah Heep ke kapelám, které chtěl mít na festivalu už dlouho. A domluvit vystoupení nakonec nebylo ani příliš komplikované.

„Ze strany manažera byl pouze požadavek na uspořádání minimálně dvou koncertů v České republice nebo v Rakousku. Přihlásili se pořadatelé z Velkého Meziříčí, kde skupina vystoupí den před námi. Je to pro nás výhodnější v tom, že se podělíme o náklady na transfer kapely a o zajištění aparatury,” nastínil organizátor. Co se samotného vystoupení týká, mohou se pak fanoušci těšit na plnohodnotný dvouhodinový koncert.

Na programu Bounty Rock Cafe Open Air jsou však i další zajímavá jména. Na pódiu se objeví například česká rocková legenda Stromboli v čele s Michalem Pavlíčkem a Bárou Basikovou nebo kapely Citron a Tublatanka.

Bounty Rock Cafe Open Air 2015

12:30 – 13:15   Perseus

13:30 – 14:30   Dark Gamballe

15:00 – 16:00   Citron

16:30 – 18:00   Tublatanka

18:30 – 20:30   Uriah Heep

21:00 – 22:30   Stromboli

Vstupenky za 800,- Kč jsou k dispozici v síti Ticketstream nebo v Bounty Rock Cafe. V den koncertu za ně návštěvníci zaplatí 990,- Kč.