Jdi na obsah Jdi na menu

Colours of Ostrava přivítá australské psychedeliky Tame Impala!

24. 1. 2016

Datum: 14.07.-17.07.2016                           Místo: Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

tame_impala_colours_2016.jpgFoto - zdroj: colours.cz

Mezinárodní festival Colours of Ostrava přidává do programu letošního ročníku další velká a různorodá jména současné světové hudby.

Jde o australské psychedeliky Tame Impala, čtveřici předních afrických kapel a hudebníků - Rocky Dawuni z Ghany, Songhoy Blues z Mali, Joel Sebunjo & Sundiata z Ugandy a Mbongwana Star z Demokratické republiky Kongo - i rockové Nothing But Thieves, jeden z největších britských objevů loňského roku. Tým Colours of Ostrava je přiváží z holandského showcase festivalu Eurosonic.

„Nová jména svým žánrovým rozsahem dokazují velkou šíři nabídky, které se návštěvníkům každý rok v industriálním areálu Dolních Vítkovic dostává - od psychedelického rocku přes world music až po alternativní rock. Společné jim je ale to, že nabídnou návštěvníkům výjimečný koncertní zážitek,” zdůrazňuje ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Největší hvězdou z nově oznámených účinkujících je australská kapela Tame Impala, pětičlenný projekt okolo zpěváka, hudebníka a skladatele Kevina Parkera. Hudba surfující na hladině psychedelického rocku a popu vydobyla kapele nominace na Grammy i Brit Awards, uhranula hudební kritiky, prodejní žebříčky i diváky největších festivalů po celém světě. Návod k poslechu Tame Impala vystihla jedna z recenzí: „Je to psychedelická muzika ne jako pojmenování hudebního žánru, ale spíše jako skutečný popis toho, jak se rozšiřuje vaše vědomí, když Tame Impala posloucháte.”

Nothing But Thieves z Velké Británie se stali jedním z největších britských objevů roku 2015. Jejich hudba založená na naléhavém hlasu frontmana Conora Masona, řízných rockových kytarách a silných refrénech zazněla na koncertech před Arcade Fire, Muse, Young Guns i Georgem Ezrou, umístila se vysoko v ostrovní hitparádě a na iTunes. Mezi vinyly se debutové album stalo dokonce nejprodávanějším.

Seznam nových interpretů momentálně uzavírají čtyři hudebníci a kapely, které patří k tomu nejlepšímu ze současné africké hudby: Rocky Dawuni, hvězdný zpěvák reggae z Ghany, aktuálně nominovaný na Grammy, malijská rocková kapela Songhoy Blues, mistrovský hráč na upravenou jednadvacetistrunnou koru Joel Sebunjo z Ugandy, hrající s kapelou Sundiata afrofunk, a elektronicko-rockoví Mbongwana Star z Demokratické republiky Kongo se dvěma frontmany na vozíčku z formace Staff Benda Bilili.

Patnáctý ročník Colours of Ostrava proběhne od 14. do 17. července opět v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. Již dříve byli oznámeni např. tito účinkující: Of Monsters And Men, Passenger, ANOHNI, Slowdive, Caro Emerald, Mariachi El Bronx, CC Smugglers, The Unthanks, Freeborn Brothers nebo My Baby. V prodeji jsou nyní čtyřdenní vstupenky za 1990,- Kč, k dispozici za tuto cenu je limitovaná edice pět tisíc kusů a jsou k dostání v e-shopu Colours of Ostrava nebo v síti Eventim. Colours of Ostrava 2015 navštívilo přes 43 tisíc návštěvníků a festival nabídl přes tři sta programových bodů na šestnácti otevřených i krytých scénách.

Festival kromě letní akce pořádá i samostatný koncert britského zpěváka Miky, a to 25. května v pražském Foru Karlín. Vstupenky na toto vystoupení v cenových relacích od 1050,- Kč do 1590,- Kč jsou k dispozici v e-shopu Colours of Ostrava a v sítích GoOut.cz, Ticketpro a Eventim.