Jdi na obsah Jdi na menu

Festival Čarodějáles se letos rozmáchne do tří dnů!

30. 3. 2016

Datum: 29.04.-01.05.2016          Místo: Koupaliště Riviéra, Brno

guano_apes_carodejales2016.jpgGuano Apes (foto: Harry Weber)

Tradiční místo konání - přírodní areál říčního koupaliště Brno - Riviéra, tradiční termín „čarovného” přelomu dubna a května, ale poprvé ve třech dnech. Devátý ročník Open Air Festivalu Čarodějáles.

Čarodějáles zahájí 29. dubna páteční večírek, který by mohl nést podtitul „Best of Brno”. Tři momentálně nejpopulárnější brněnské klubové kapely Čankišou, Poletíme? a Mucha podpoří v Brně stále nesmírně oblíbená Mňága a Žďorp a „balkánská dechovka z Prahy” Circus Problem.

Stěžejní druhý den festivalu, sobota 30. dubna, přinese především celosvětově proslulou legendu crossover rocku, německé Guano Apes s charismatickou čarodějkou Sandrou Nasic za mikrofonem. Jejich megahity jako „Open Your Eyes” nebo „Lords Of The Boards” stále znějí z rádií i hudebních televizí a skupina po pauze opět v posledních letech čile koncertuje a tvoří v původní sestavě. Vysoce aktuální směs drum´n´bass a tvrdých rockových kytar přivezou z britského Brightonu The Qemists proslulí divokou show. Na třech pódiích se dále vystřídají neotřesitelní vládci tuzemského funku Monkey Business, americko-tuzemští punk rockeři Pipes & Pints, balkánská turbodechovka Fanfara Transylvania, zpěvák slovenských Horkýže Slíže Kuko se svým bokovním projektem BijouTerrier nebo ska rockové stálice Polemic. Příležitost jako vždy dostanou zasloužilé i nejčerstvější kapely z Brna, kolorit dotvoří stylové dekorace, vatra a ocenění nejúžasnějších příchozích čarodějnic.

Čarodějáles Junior – festiválek pro děti i rodiče v prvomájovém odpoledni slibuje čarodějnice, draky, skákací hrady a spoustu dalších atrakcí a k tomu Lukáše Pavláska – hvězdu Stand Up Comedy a šokujícího tanečníka ze Stardance s tvorbou pro děti, Zdeňka & Týnu s Hýbáním známým z ČT Déčko, turbošansón Poletíme?, vodáckou kulturní úderku Zadáci či Příběhy kluka Bombarďáka v podání kapelky Bombarďák.

Pátek 29.04.2016 – 17.00-24.00 hod.

Mňága a Žďorp, Čankišou, Poletíme?, Mucha, Circus Problem

Sobota 30.04.2016 – 15.00-24.00 hod.

Guano Apes, The Qemists, Monkey Business, Pipes & Pints, Fanfara Transylvania, BijouTerrier & Kuko (Horkýže Slíže), Polemic, Krucipüsk, Animé

Neděle 01.05.2016 – 14.00-19.00 hod.

Lukáš Pavlásek & Zdeněk Král – písničky a básničky pro děti
Zdeněk & Týna – Hýbání (znáte z ČT Déčko)
Poletíme? - Turbošansón pro malé i velké
Bombarďák – Příběhy kluka Bombarďáka
Zadáci – Vodácká kulturní úderka
Čarodějnice, draci, skákací hrady a spousta dalších atrakcí.

Vstupenky na Čarodějáles 2016 jsou k dispozici v sítích GoOut.cz, Ticketstream, Ticketpro, Smsticket a ve všech obvyklých brněnských předprodejích Indies, TIC a Student Agency.