Jdi na obsah Jdi na menu

Festival Rock for People přivítá populární Evanescence!

19. 12. 2016

Datum: 04.07.–06.07.2017            Místo: Festivalpark, Hradec Králové

evanescence-2017.jpgEvanescence (foto - zdroj: facebook.com)

Cenami Grammy ověnčená gothic-rocková formace Evanescence v čele s uhrančivou Amy Lee, elektro-taneční experimentátoři The Bloody Beetroots, indie-popoví kalifornští floutci Foster The People nebo draví Moose Blood – to jsou první jména 23. ročníku festivalu Rock for People, který proběhne od 4. do 6. července v Hradci Králové.

Evanescence vznikli již v roce 1995, ale zatím vydali pouhé tři nahrávky. Tou poslední je eponymní deska z roku 2011. Letos na podzim nadělili svým fanouškům předčasný vánoční dárek, když se po několikaleté odmlce vrátili na pódia a odehráli sérii koncertů v domácích Spojených státech. V roce 2017 pak vyrazí na velké turné a na cestě Evropou se zastaví i v hradeckém Festivalparku. Těšit se můžeme nejen na jejich největší hity (například „Bring Me To Life” nebo „My Immortal”, které mají na YouTube přes 300 milionů zhlédnutí), ale proslýchá se, že se po dlouhých šesti letech dočkáme i novinek.

Ze zcela odlišné hudební galaxie zavítají do hradeckého areálu The Bloody Beetroots. Ústřední postava „krvavých řep”, Sir Bob Cornelius Rifo, je anomálií skrytou uprostřed poněkud rozmazlených, uhlazených, vyšťavených a mízy zbavených kmenů současné taneční hudby. The Bloody Beetroots kombinují electro house s dance-punkem a dosud stačili vydat dvě desky. Skupina vystupuje v různých složeních. Pro Rock for People zahraje ve své nejsilnější sestavě The Bloody Beetroots Live.

Dále se představí Indie-popoví Foster The People z Los Angeles, kteří se proslavili zejména svým megahitem „Pumped Up Kicks”, jenž pochází z jejich debutu „Torches” z roku 2011. Album se stalo několikrát platinovým a bylo nominováno na cenu Grammy. V roce 2014 na komerčně veleúspěšnou prvotinu navázali zatím poslední nahrávkou „Supermodel”.

Festival Rock for People pokračuje v trendu představovat kapely, které jsou na cestě vzhůru a přinášejí do pestré palety rockové muziky nové barvy a chutě. Takoví jsou i britští Moose Blood, jejichž aktuální album „Blush” dosáhlo na britskou Top Ten a v kategorii UK Rock & Metal Singles Chart dokonce na první pozici.

Vstupenky na celý festival jsou k dispozici na stránkách rockforpeople.cz a GoOut.cz za 1500,- Kč. Jejich cena se však bude po Štědrém dni zvyšovat.