Jdi na obsah Jdi na menu

Headlineři zářijového Henry Lee Festu v Brně jsou potvrzeni!

6. 7. 2014

Datum: 27.09.2014                                  Místo: Tovární hala Zbrojovka, Brno

henry_lee_fest_2014.jpg

Agentura Mersey připravuje druhý ročník Henry Lee Festu, alternativního festivalu, který je věnován postavě z písní Nicka Cavea – Henrymu Lee. Na prvním ročníku vystoupili např. Sunshine, PPU, Noblesse Oblige, My Dead Cat, Please The Trees a další.

Headlineři letošního Henry Lee Festu v Brně jsou potvrzeni. Program rozšíří Australan Mick Harvey a berlínští The Ministry Of Wolves. Hudebník-multiinstrumentalista, producent a skladatel Mick Harvey prošel skupinami The Birthday Party a The Bad Seeds, které založil společně s Nickem Cavem. Své první sólové album vydal v roce 1995; později se věnoval jak sólové kariéře, tak i skládání hudby k filmům nebo spolupráci s jinými hudebníky (PJ Harvey, Anita Lane, Robert Forster, Conway Savage či Rowland S. Howard).

Kapelu The Ministry Of Wolves tvoří Alexander Hacke (Einstürzende Neubauten / Crime & The City Solution), Mick Harvey (spoluzakladatel Nick Cave & The Bad Seeds), Danielle de Picciotto (spoluzakladatelka německé ‘Love Parade’ členka Crime & The City Solution) a Paul Wallfisch (hudební ředitel Theater Dortmund). Formace letos v březnu vydala album Republik der Wölfe, které vychází z klasických pohádek bratří Grimmů.

Alexander Hacke, významná postava německé experimentální scény, je znám hlavně svou prací s kapelou Einstürzende Neubauten, nicméně spolupracoval s celou řadou dalších umělců, jako např. The Tiger Lillies, Meret Beckerová, Gianna Nannini atd.

Na festivalu se dále představí Vladimír Mišík a ETC, post punkoví The Prostitutes, legenda české alternativy MCH Band s Mikolášem Chadimou, Velvet Underground Revival Praha, a na druhé stagei mladé kapely My Dead Cat, Gerda Blank (NZ), Wild Tides a Boy. Po skončení živých koncertů bude následovat afterparty se Stevem Morellem z Berlína a s Kayem Buriánkem a Tvzexem (Bounce! Bounce!).

Steve Morell hudebník, producent, zakladatel berlínského labelu Pale Music, který se od roku 2003 podílí na formování tamější hudební scény, a také zakladatel undergroundového festivalu Berlin Insane. Vedle rozsáhlé spolupráce s berlínskou scénou (jmenujme např. členy kultovních Einstürzende Neubauten) má však Morell dlouhodobé vazby i na pražskou nezávislou scénu (spolupráce s kapelami The Prostitutes, Kill The Dandies, LUNO či s Monikou Pokornou – z této spolupráce vzešel duet „Lady Pheres“ vydaný v r. 2012).

Kromě hudební produkce vás čekají doprovodné projekce, zdravé hamburgery, Geng Beng performance a 3 bary s nejlepším pivem a destiláty.

Vstupenky za 350,- Kč jsou k dispozici v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-Art. Hlavní brněnský předprodej je v Indies na Poštovské 2.