Jdi na obsah Jdi na menu

Hlavní hvězdou festivalu Made of Metal bude holandská Epica!

9. 7. 2015

Datum: 14.08.-16.08.2015                                    Místo: Vodní cvičiště, Hodonín

epica_2014.jpgEpica (foto - zdroj: pragokoncert.com)

Made of Metal 2015 je druhým ročníkem úspěšného třídenního open air metalového festivalu, který proběhne ve dnech 14. až 16. srpna v jihomoravském Hodoníně.

Festival nabídne spoustu kvalitní hudby a nezapomenutelnou rodinnou atmosféru. V letošním roce vystoupí 43 kapel z 16 zemí na dvou pódiích. Mezi nejznámější účinkující budou patřit Epica, Amorphis, Belphegor, Finntroll, Turisas, Tristania, Fleshgod Apocalypse, Draconian, Twilight Force, Wardrum, Týr nebo Amberian Dawn.

Post hlavního headlinera festivalu obsadí holandská kapela Epica. Počátky formace se datují do roku 2003, kdy byla založena Markem Jansenem. Název Epica byl převzat z titulu stejnojmenného alba americké skupiny Kamelot. Své vlastní debutové album „The Phantom Agony” vydala Epica ještě na konci téhož roku. Kapela Kamelot měla v začátcích na Epicu výrazný vliv. Obě skupiny dokonce společně vyrazily na tour po Evropě i Severní Americe a Roy Khan (tehdejší zpěvák Kamelot) také hostoval na druhém albu Epicy „Consign To Oblivion”.

Na svoji vlastní tour se Epica vydala po vydání třetího alba v roce 2007. Toto období znamená výrazný průlom v kariéře kapely, čtvrtá deska z roku 2009 je pak dokonce přijata ještě lépe než alba předchozí, popularita Epicy stoupá prudce vzhůru a skupina si získává srdce fanoušků i médií po celém světě. „Requiem For The Indifferent”, CD z roku 2012, přineslo nejen texty plné filozofických úvah, mj. o náboženství, rozdílných kulturách i hrozbě živelných katastrof, ale také nový přístup ke tvorbě, kde znatelně ubylo growlingu a současně přibylo nápaditých kytarových sól i progresivních prvků. Toto album získalo vysoká hodnocení a v roce 2013 již oslavila Epica své 10. narozeniny jako jedna z nejvýznamnějších symfonických kapel vůbec.

Na Made of Metal 2015 přijede Epica se svým zatím posledním albem „The Quantum Enigma”, které je podle slov kapely zatím nejvíce „týmovou tvorbou” celé Epicy a také bylo nahráno v jiném studiu než předchozí desky, což kapele nabídlo naprosto nové možnosti při vytváření a zpracování nahrávky. Těšíme se tedy na tuto bandu, která se předvede poprvé v České republice na pozici headlinera festivalu a to v nevídaně velkolepé a jedinečné show!

Dalším headlinerem bude kapela Amorphis, která byla založena roku 1990 v Helsinkách. Od jejich prvního dema z roku 1991 Amorphis ve své hudbě spojují prvky tradičního heavy, death a doom metalu s nemetalovými vlivy včetně folku nebo psychedelických motivů. Tak vznikl vlastní a nezaměnitelný zvuk této formace. Skutečný průlom v kariéře Amorphis přišel roku 1994 s deskou „Tales From The Thousand Lakes”, díky níž si kapela získala silnou základnu fanoušků a posluchačů nejen mezi metalovým publikem.

V současnosti má skupina Amorphis na svém kontě 14 alb, jedno DVD a tour po celé Evropě, Japonsku, USA, Kanadě i Jižní Americe. Do České republiky se tato progressive metalová partička vrátí na festival téměř po dvou letech s exkluzivní výroční show právě na počest desky „Tales From The Thousand Lakes”.

Program 14. srpna ve 12:40 zahájí italští Fogalord, kteří si užijí svou premiéru na území České republiky. Dále se v pátek návštěvníci mohou těšit na energické Týr, úžasnou zpěvačku kapely Tristania a démonickou výroční show Belphegor.

Jako hvězdy druhého dne se představí originální Fleshgod Apocalypse, populární Amorphis s výroční „best of” show a o noční párty se postarají Finntroll. V neděli čeká fanoušky to nejlepší ze současného melodického metalu – holandská kapela Epica! Třetí den festivalu však nepatří jen Epice, za zmínku nepochybně stojí také Turisas, Draconian, power metalové dvojice Gloryhammer a Twilight Force nebo headliner druhé stage – Wardrum.

Pomyslnou třešničkou na dortu se stala poslední ohlášená kapela z Finska – Amberian Dawn. Po dlouhé pauze se skupina vrací do České republiky, a to s novou okouzlující zpěvačkou i čerstvým materiálem z právě připravované desky.

Přímo u areálu bude připraveno parkování a kempování. Návštěvníky čeká i spousta stánků a doprovodný program. Kapacita areálu je omezena na 6000 míst.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a také Bulharsku. Zakoupit můžete třídenní i jednodenní lístky a v nabídce jsou také zvýhodněné vstupenky pro držitele karty ZTP a ZTP/P.