Jdi na obsah Jdi na menu

Hlavní hvězdou letošního AIR Festivalu bude KSHMR!

24. 7. 2017

Datum: 28.07.–29.07.2017          Místo: Festivalpark, Hradec Králové

kshmr_2017.jpgKSHMR (foto - zdroj: archiv KSHMRa)

„Vyrůstal jsem na Eminemovi a stejně jako on jsem se kdysi elektronické hudbě vysmíval,” tvrdí jeden z nejlepších DJů současnosti a hlavní hvězda letošního AIR Festivalu KSHMR. Festivalpark v Hradci Králové se již v závěru tohoto měsíce převleče do pestré přehlídky světel, laserů a výbušných tónů, které budou provázet další ročník prestižního AIR Festivalu. Letošnímu seznamu účinkujících budou ve dnech 28. a 29. července kralovat Timmy Trumpet a KSHMR, který v České republice vystoupí vůbec poprvé.

„Můj otec pochází z Indie a má rád klasiku typu The Beatles, díky němu jsem tedy objevil je nebo Boba Marleyho. Ale vyrůstal jsem v Kalifornii a jako většina tamních kluků jsem po čase propadl hip hopu. Hlavně Eminemovi. Elektronická hudba mi v té době nic neříkala. Přišla mi laciná, podbízivá a když tehdy Eminem v jedné své skladbě vzkazoval Mobymu nikdo už neposlouchá techno, mluvil mi z duše. To se psal zhruba rok 2008 a vidíte, co dělám dnes,” říká sebekriticky s úsměvem Niles Hollowell-Dhar alias KSHMR, který se vydal na sólovou dráhu teprve v roce 2014, a přesto v současnosti patří k největším lákadlům nejvyhlášenějších EDM festivalů a k nejžádanějším producentům.

V roce 2015 poprvé figuroval v přehledu stovky nejlepších DJů světa, kterou každoročně vyhlašuje DJ Mag, na 23. místě, čímž si vysloužil ocenění za nejvyšší debutové umístění. V loňském roce pak ještě poskočil o dalších jedenáct příček a momentálně tak opanuje 12. místo.

„Jsem poloviční Ind a rodinné kořeny jsou po mě strašně důležité. Moje hudba odkazuje na můj původ. Chci jejím prostřednictvím předat lidem kus své historie. nechci dělat líbivou neosobní muziku, na kterou se publiku bude jen dobře tančit nebo pít,” odtajňuje svůj recept na úspěch KSHMR, který vyniká nejen v přístupu, ale i v míře pracovního nasazení. Jen co byla zveřejněna skladba „Harder”, která vznikla ze spolupráce Tiësta a Talay Riley, a ukázka ze „Symphony (Hybrid Orchestra For Serum)” v produkci KSHMRa a 7 Skies, odtajnil Hardwell, že po létě vyjde track „Power”, který je naopak výsledkem kooperace KSHMRa s ním. A následovat by mělo záhy ještě společné dílko s Don Diablem.

KSHMR a Timmy Trumpet budou na AIR Festivalu vévodit více než dvěma desítkám DJských hvězd. Návštěvníci se mohou dále těšit např. na MAKJ (rovněž kalifornského rodáka ostříleného z pódií největších světových tanečních festivalů) a Madisona Marse, který si stejně jako KSHMR prožije na AIR svoji českou live premiéru, ruské trio Swanky Tunes, které si zahrálo mj. s Aviciim nebo Jonase Adena a Brooks, jenž podporuje Tiësto. Z Holandska si to do Hradce Králové zamíří Hardwellův objev Jayden Jaxx a z Maďarska duo Stadium X, které taky nechybí na žádné velké akci (Sziget a Tomorrowland nevyjímaje).

Martin Garrix, hlavní hvězda loňského AIR Festivalu, našla pro změnu zalíbení v obrovském balkánském talentu Matrodovi a Armin van Buuren v argentinském duu Heatbeat. A nebudou to jen dvě hlavní scény, na nichž se to bude hemžit hvězdami. Letošní ročník AIR Festivalu nabídne celkem pět pódií, včetně Ear Gasmic Stage, která pojede pod taktovkou Alexe M.O.R.P.H.a - předního německého DJe a producenta, jenž svými hity „We Are”, „Dreams”, „The Reason” a remixy/koprodukcemi s umělci, jako jsou Armin van Buuren, Paul van Dyk, Faithless, Dash Berlin a mnoha dalšími, ukázal, že je v kvalitě svých tracků vždy o krok napřed.

Vstupenky na AIR Festival jsou k dostání v předprodejní síti pandaticket.cz za 990,- Kč.

Související:

MAKJ završí hvězdnou sestavu letošního AIR Festivalu!

AIR Festival přiveze poprvé do České republiky Madisona Marse!

AIR Festival přidává naráz dalších pět atraktivních účinkujících!

AIR Festivalu budou letos vévodit Timmy Trumpet a KSHMR!