Jdi na obsah Jdi na menu

Hlavní hvězdou Masters of Rock budou fenomenální Nightwish!

21. 2. 2015

Datum: 09.07.-12.07.2015                Místo: Areál likérky Rudolf Jelínek, Vizovice

nightwish_2015.jpgNightwish (foto - zdroj: facebook.com)

Už XIII. ročník jedné z největších kulturních akcí v České republice, mezinárodního open-air festivalu Masters of Rock, se uskuteční v důvěrně známém a oblíbeném prostředí Areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. A to tradičně v průběhu druhého prázdninového víkendu - od čtvrtka 9. do neděle 12. července.

Je nám ctí oznámit, že svou účast na festivalu Masters of Rock potvrdila současná nejpopulárnější metalová kapela Nightwish. Tato finská parta vypravěčů nedávno dokončila nahrávání nové desky „Endless Forms Most Beautiful”.

Celý rockový a metalový svět očekává vydání tohoto alba, které spatří světlo světa v březnu letošního roku. Důvod je jednoduchý. Bude se jednat o vůbec první album kapely s hlasem nové zpěvačky Floor Jansen. Po třech a půl letech od poslední desky „Imaginaerum” se fandové symfonického metalu dočkají novoty, která vzniká ve studiu na samotě uprostřed finských lesů. Bude se tak jednat už o osmý řadový počin skupiny, kterou v roce 1996 poskládal kapelník, skladatel a klávesista Tuomas Holopainen.

Nightwish v podobě nové stálé zpěvačky Floor Jansen zcela jistě získali něco, co se jen těžce hledá. Mladou, krásnou, atraktivní a přitom skvělou a zkušenou zpěvačku. Floor Jansen (*1981) - zpěvačka a skladatelka - se už v 16 letech stala členkou symphonic metalové skupiny After Forever, s níž vytvořila pět studiových desek. S progressive metalovou formací ReVamp pak vydala dvě alba. Floor v říjnu r. 2012 v Seattlu nastoupila jako „záskok” do pořádně rozjetého vlaku s názvem „Imaginaerum World Tour”, výborně se osvědčila a úspěšně pokračuje v cestě dál. Můžeme se tedy těšit na to, jak její soprán zní ve spojení s hudbou Nightwish, která má u nás nespočet oddaných příznivců.

Fanoušci festivalu Masters of Rock mohou být hrdí. Jejich festival si Nightwish vybrali jako první, kterému řekli „Ano” a na kterém se vším nasazením zahrají nejenom staré hity, ale hlavně představí své nové, očekávané album!

Další potvrzení účinkující Masters of Rock, 9. - 12. července 2015:

WITHIN TEMPTATION (NED), BLACK LABEL SOCIETY (USA), POWERWOLF (GER), HAMMERFALL (SWE), GAMMA RAY (GER), U.D.O. (GER), SONATA ARCTICA (FIN), GOTTHARD (SUI), KAMELOT (USA), KROKUS (SUI), THE EXPLOITED (SCO), LEGION OF THE DAMNED (NED), DELAIN (NED), BLUES PILLS (SWE/USA/FRA), DOG EAT DOG (USA), ANVIL (CAN), SEPTICFLESH (GRE), THE GENTLE STORM feat. Anneke van Giersbergen (NED), VOODOO CIRCLE (GER), GUS G. (GRE), ARKONA (RUS), BLOODBOUND (SWE), XANDRIA (GER), CRUCIFIED BARBARA (SWE), MERCENARY (DEN), AVATAR (SWE), LACRIMAS PROFUNDERE (GER), SERIOUS BLACK (GER), NEONFLY (ENG), TRI STATE CORNER (GER), RED´SCOOL (RUS) a domácí ARAKAIN, HARLEJ, TURBO, DARK GAMBALLE.

Vstupenky na Masters of Rock za 1350,- Kč jsou k dostání na oficiálních stránkách festivalu nebo v předprodejních sítích Ticketpro, Ticket-Art a Ticketportal.