Jdi na obsah Jdi na menu

Hlavním headlinerem Čarodějáles 2015 budou Royal Republic!

21. 12. 2014

Datum: 30.04.2015                                              Místo: Koupaliště Riviéra, Brno

carodejalesbanner2015.jpg

Místem konání osmého ročníku Brno City Rock Festivalu Čarodějáles zůstává tradiční přírodní areál Riviéra v Brně - Pisárkách, který však vzhledem k rekonstrukci části prostoru pořadatelům neumožní postavit tři pódia. Program bude tedy probíhat na dvou rovnocenných střídajících se scénách. Line up je tak sice co do kvantity oproti minulosti poněkud zúžen, kvalitou však naopak přináší vrchol dosavadní historie festivalu.

Shodou okolností i tentokrát dorazí hlavní headliner ze Švédska - po loňských úžasných The Hives jsou to jejich o něco mladší kolegové vycházející taktéž z garážového punku, míchající ho ovšem s vlivem britských kytarovek - Royal Republic. Jejich strhující energickou show vloni ocenili návštěvníci festivalu Rock for People, letos vyprodali pražskou Lucernu. Po čtyřech letech se vrátí Horkýže Slíže, u nás ještě populárnější než v rodném Slovensku, špičkovými zástupci tuzemské scény budou Tata Bojs, odlehčení a pohodu přinesou Mig 21, čarodějnou atmosféru opět po dvou letech dotvoří gothic rockové ikony XIII. století.

Z Anglie přiletí The Feud (vloni Rock for People a Grape festival), z Německa Pussy con Carne. Výbušnou směsí reggae a world music festival jistě roztančí mezinárodní sestava United Flavour, příležitost dostanou neuvěřitelně suverénní zástupci nejmladšího tuzemského dorostu Doctor Victor (druzí ve finále prestižní celosvětové soutěže kapel The Global Battle of the Bands) a taktéž zářící kometa české klubové scény, trash rock´n´rolloví Hentai Corporation. Účast na festivalu si opět vysoutěží mladá začínající kapela v kláních STAROBRNO ROCK BATTLE čili METREM NA ČARODĚJÁLES probíhajících od ledna do dubna v klubu Metro Music Bar.

K tomu všemu ovšem mají pořadatelé schované ještě jedno eso těžkého kalibru v rukávu - obrovské překvapení, jež bude odtajněno až začátkem března. I tak už jistě stojí za to zajít do předprodejů, protože pouze do konce roku je cena vstupenek až neuvěřitelně příznivá – 290,- Kč – a potom se postupně bude zvedat (do 28.2. 390,- Kč | do 29.4. 490,- Kč | v den konání 590,- Kč).

Vstupenky na Čarodějáles 2015 jsou k dispozici v sítích Ticketpro, Ticketstream, na portálu GoOut.cz a ve všech obvyklých brněnských předprodejích.

Web: www.carodejales.cz