Jdi na obsah Jdi na menu

Květnový Labefest v Děčíně nasazuje laťku vysoko!

6. 2. 2018

Datum: 11.05.–12.05.2018        Místo: Smetanovo nábřeží, Děčín

mig-21-26.07.2008---foto-angelika-spicarova.jpgMig 21 (foto: Angelika Špicarová)

V nejkrásnějším z festivalových areálů, na břehu Labe na Smetanově nábřeží v Děčíně, přímo pod děčínským zámkem, se 11. a 12. května uskuteční tradiční velký hudební svátek pro celou rodinu s názvem Labefest. 

Po loňské proměně známé akce, kdy se z Labefestu stal úspěšný dvoudenní festival, se pořadatelé rozhodli formu dvou hudebních dnů zachovat. I letos se tedy návštěvníci mohou těšit na spoustu dobré muziky. Navíc organizátoři skutečně pozvali to nejlepší z tuzemské domácí scény.

V pátek 11. května odstartuje velkolepý mejdan Tomáš Klus a Mig 21. V sobotu 12. května pak program pokračuje v podobě kapel Wohnout, UDG, Visací zámek a také skupiny snů Supergroup, kterou tvoří all stars team muzikantů ve složení Kamil Střihavka, Michal Pavlíček, Roman Dragoun, Jan Hrubý, Vladimír Guma Kulhánek a Klaudius Kryšpín.

„Naší snahou je přivézt na Labefest do Děčína interprety zvučných jmen, kteří na festivalu zatím nevystupovali. Myslím si, že se nám z českého hudebního trhu podařilo postavit zajímavý line-up. Navíc jsme přišli s novým formátem, kdy jsme festival rozšířili na dva dny a stanovené vstupné je spíše symbolické,” zhodnotil přípravné práce Ing. Igor Bayer. 

Chybět nebude tradiční páteční slavnostní ohňostroj a řada dalších doprovodných aktivit pro děti i dospělé, na Mariánské louce – dřevosochání, Běláskové klání, a to nejen v rámci současně probíhající Adrenalin Challenge.

V letošním ročníku dostanou šanci doplnit program obou dnů i mladé talentované kapely, jež mají možnost vybrat sami návštěvníci. Labefest tak hledá svůj talent! Skupiny, které si chtějí zahrát po boku předních českých umělců, nechť zašlou své nahrávky do 30. března na e-mail: talent@labefest.cz.

Vstupenky v limitované edici za nejnižší možnou cenu 180,- Kč (bez manipulačních poplatků) lze zakoupit v předprodejních sítích vstupenkadecin.cz a Ticketstream.cz již nyní.

Více informací najdete na labefest.cz, slavnostidecin.cz nebo jam-pr@email.cz, tel.: 773 022 238.

Související:

Květnový Labefest v Děčíně hledá nové talenty!

Na festival Labefest přiletí do Děčína i Tomáš Klus!