Jdi na obsah Jdi na menu

Letošní ročník festivalu JamRock bude praskat ve švech!

13. 6. 2014

Datum: 19.06.-22.06.2014              Místo: Areál Pod Rozálkou, Žamberk

jamrockfestival2014.jpg

Letošní ročník festivalu JamRock přivítá více než 70 interpretů z osmi zemí světa včetně nejzajímavějších tuzemských kapel! To vše se bude odehrávat na celkem 7 pódiích, 3 dny, ve dvou areálech. Kromě skupin diváci uvidí baviče, iluzionisty světové úrovně, proběhnou autogramiády sportovců a herců ze současných populárních seriálů jako je Ulice nebo Kriminálka Anděl.

JamRock se od samého začátku liší od většiny festivalů tím, že dává velký prostor neokoukaným kapelám. Samozřejmě, že si tady však vychutnáte i ty nejžádanější interprety, jako jsou Tomáš Klus, Mandrage, Horkýže Slíže nebo MIG 21. Roli českých headlinerů budou letos plnit Divokej Bill a osobnost české muziky Petr Spálený, který bude vystupovat poprvé na takovémto festivalu. Koncert Divokýho Billa budou provázet patřičné efekty a dojde i na překvapení.

Extrémní péče pak byla letos věnována výběru zahraničních skupin, u kterých byl kladen důraz na originalitu a přínos něčeho, co běžná česká scéna nenabízí. Vystoupí tak např. švédská formace Avatarium sestavená z hvězdných osobností seveřanského metalového nebe, angličtí Heymoonshaker – beatbox spojený s blues a naprosto originálním zpěvem, američtí Scorpion Child kapela, která dá vzpomenout na Led Zeppelin či AC/DC. V sobotu roztančí návštěvníky bosenští Dubioza Kolektiv – kombinace rocku, dub-stepu a balkánské muziky.

Samostatnou kapitolou je vložený festival JamFolk, který kromě tradičních skupin jako je Robert Křesťan s Druhou Trávou, nabídne i rocková uskupení, ale v akustickém provedení nebo country. To se týká např. Michala Prokopa, jehož "Kolej Yesterday" zná snad každý nebo americké Janet Robin, která hraje na kytaru i zubama, ale pro JamFolk se převlékne do country kabátu. Vystoupí zde také hudebník známý z nejvyšších světových hudebních kruhů – dlouholetý dvorní basák Lou Reeda – Fernando Saunders se svým bandem.

Pořadatelé myslí i na rodiče, resp. jejich malé ratolesti, kterým letos připravili ve spolupráci se systémem Rodinné pasy a královéhradeckým a pardubickým krajem bohatý program s divadlem, muzikou, kouzelníkem, cvičením, dětskými workshopy, atd.

JamRock je v současnosti nejlepší festival v poměru cena - výkon u nás. Zvýhodněné vstupenky zakoupíte v infocentrech a v předprodejní síti Ticketstream.