Jdi na obsah Jdi na menu

Na festival Labefest přiletí do Děčína i Tomáš Klus!

25. 4. 2018

Datum: 11.05.–12.05.2018         Místo: Smetanovo nábřeží, Děčín

tomas-klus_2018.jpgTomáš Klus (foto - zdroj: helpmusic.cz)

Na Smetanově nábřeží v Děčíně se 11. a 12. května uskuteční tradiční velký hudební svátek pro celou rodinu s názvem Labefest. 

Jeden z nejkrásnějších areálů na břehu řeky Labe bude kromě řady známých a populárních interpretů hostit i Tomáše Kluse, ten na festivalu Labefest vystoupí už v pátek 11. května.

Nejenže Tomáš Klus plánuje po svém koncertě s fanoušky chvilku zůstat a načerpat atmosféru, ale dokonce se stane účastníkem Adrenalin Challenge a přeletí na laně řeku Labe. „Umím si krásná místa užít, hlavně když je tma. Tam, kde se mi líbí, zůstávám déle jako návštěvník festivalu,” potvrzuje zpěvák.

Z protější skály se přes Labe do zámecké věže už proletěl Kuba Ryba z kapely Rybičky 48 nebo Pekař. Letos pořadatelé Adrenalin Challenge, akce plné adrenalinu, která se koná současně s hudebním festivalem Labefest, napnou lano nad řekou o den dříve a zkušební provoz odstartuje právě Tomáš Klus.

„Jsem zastáncem sportu, sport mi dal do života disciplínu a díky němu jsem tím, kým jsem, jestli tedy někým jsem,” říká s úsměvem Tomáš. „Když jsem byl malý, byl jsem na country festivalu v Pikovicích. Všichni tam měli klobouky, já samozřejmě také, i když plastový. Nicméně tam měli stánek a v něm prodávali šerifské hvězdy, tu jsem musel mít. Táta mi řekl, že takovou hvězdu můžou mít jen opravdoví chlapi. Na tom festivalu byla atrakce sjezd ze stromu. Mně byly tenkrát asi čtyři roky, takže jsem se hrozně bál, ale abych dokázal, že jsem chlap, tak jsem to sjel. Pamatuji si, jak jsem brzdil patami v bahně. Myslím, že jsem se tam tenkrát dokonce i po… To se mi v Děčíně doufám nestane,” směje se Klus.

Po loňské proměně, kdy se z Labefestu stal úspěšný dvoudenní festival, se organizátoři rozhodli formu dvou hudebních dnů zachovat. I letos se tedy návštěvníci mohou těšit na spoustu dobré muziky. Na pódiu se tak během celé akce vystřídá to nejlepší z české hudby. V pátek 11. května odstartují velkolepý mejdan Tomáš Klus a Mig 21. V sobotu 12. května pak program pokračuje v podobě interpretů jako jsou UDG, Wohnout, Visací Zámek, Jakub Děkan nebo Kamil Střihavka a jeho Supergroup. Chybět nebude tradiční páteční slavnostní ohňostroj a řada dalších doprovodných aktivit pro děti i dospělé, na Mariánské louce – dřevosochání, Běláskové klání, a to nejen v rámci současně probíhající Adrenalin Challenge.

V letošním ročníku dostane šanci doplnit sobotní program i mladá nadaná skupina, kterou mají možnost vybrat sami návštěvníci. Labefest tak hledá svůj talent!

Vstupenky za 180,- Kč (+ poplatky) lze zakoupit v předprodejních sítích vstupenkadecin.cz a Ticketstream.cz.

Více informací najdete na labefest.cz, slavnostidecin.cz nebo jam-pr@email.cz, tel.: 773 022 238.

Související:

Květnový Labefest v Děčíně nasazuje laťku vysoko!

Květnový Labefest v Děčíně hledá nové talenty!