Jdi na obsah Jdi na menu

Na letošním Rock for People vystoupí Faith No More!

24. 1. 2015

Datum: 04.06.–06.06.2015         Místo: Festivalpark, Hradec Králové

Datum: 03.07.–05.07.2015         Místo: Depo 2015, Plzeň

faith-no-more-2015.jpgFaith No More (foto - zdroj: Rock for People)

Americká rocková kapela Faith No More, která před třemi lety nemohla na festivalu Rock for People vystoupit kvůli rozmarům počasí, je první letošní velkou hvězdou hradecké hudební přehlídky.

Pověstná americká kapela, která psala dějiny rocku, vystoupí 5. června na festivalu Rock for People. Přiveze sebou i zbrusu nové album, jehož vydání je plánováno na duben tohoto roku. Mezi dalšími potvrzenými skupinami jsou Hollywood Undead a Asking Alexandria.

„O návrat Faith No More jsme se snažili hned od roku 2012, kdy jejich vystoupení na našem festivalu zhatila silná bouře. Svůj závazek vůči českým fanouškům jsme se snažili dodržet, a proto po dlouhou dobu probíhala čilá korespondence s managementem. Avšak kvůli jejich novému albu a značnému množství koncertních nabídek nebylo zcela jednoduché je do Čech opět dostat,“ říká Michal Thomes, jedna ze dvou hlavních postav tohoto tradičního letního festivalu.

Od poslední desky Faith No More nesoucí název „Album of the Year“, kterým vytyčili konec zlatého věku crossoverových kapel, uplynulo neuvěřitelných osmnáct let. Letos na jaře vypustí nové studiové album, v pořadí již sedmé, a vyrazí na počtem limitované tour. Pilotní singl s názvem „Motherfucker“, který už od konce listopadu minulého roku koluje internetem, o desce leccos napovídá. Baskytarista Bill Gould se v nedávném rozhovoru pro časopis Rolling Stone nechal slyšet, že jsou sice parta padesátníků, ale že doufá, že to na nahrávce nebude poznat.

Mezi dalšími potvrzenými formacemi je například kalifornská rapcoreová šestice Hollywood Undead, jež má v České republice nečekaně silnou fanouškovskou základnu. V loňském roce si u nás konečně udělali zastávku v rámci svého evropského tour. Původně měli koncertovat v pražském klubu Roxy, ale díky značnému zájmu fanoušků se vystoupení přesunulo do Velkého sálu Lucerny, kde bylo také zcela vyprodáno. Třetím želízkem v ohni jsou britští metalcoreisté s mnoha žánrovými přesahy Asking Alexandria těšící se velké oblibě u tuzemských hudebních nadšenců.

Letošní Rock for People prošel několika změnami, a to rozdělením na dvě samostatné akce v Hradci Králové a Plzni a posunem data královéhradecké části na první červnový víkend.

První červencový víkend naváže na hradeckou část Rock for People Europe v Plzni. Západočeská metropole se stala Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015, a proto se Michal Thomes s Petrem Fořtem rozhodli v návaznosti na tento titul představit minimálně jednu hudební ochutnávku z každé z jednotlivých zemí evropské osmadvacítky. A to nejen objevy z velkých, ale i menších a showcaseových akcí. Tamní prostory návštěvníkům festivalu otevřou bývalá vozovna dopravních podniků v Cukrovarské a areál plzeňských Papíren v Zahradní ulici.

Zatím je potvrzena šestice zástupců členských zemí Evropské unie, a to například u nás velmi dobře známí angličtí The Ting Tings, electroswingeři Movits! ze Švédska nebo šílenci ze Španělska GoMad! & Monster.

Oba festivaly naplní programovou linku aktuálních žánrů v kombinaci s hvězdami, které září na zahraničních festivalech. Hradec se poveze více na tradiční vlně tvrdší hudby, zatímco plzeňský Rock for People Europe nabídne pestrost – žánrovou i co do velikosti kapel. Podle druhé „hlavy“ Rock for People, Petra Fořta, se budou oba areály profilovat i díky svým dispozicím: „Tradičně bude kladen důraz na kvalitu služeb a další posun v artdekoru. Areál v Hradci bude logisticky přeskupen, aby byl ve všem útulnější. Festival v Plzni bude ušit na míru kouzelnému industriálnímu prostředí, včetně jeho rozmanitých zákoutí. Evropštější Plzeň bude navíc propojena se zajímavými projekty partnerského Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015.“

Rock for People v Hradci Králové proběhne mezi 4. a 6. červnem, v Plzni v tradičním termínu festivalu od 3. do 5. července. Vstupenky na hradecký Rock for People jsou nyní k dispozici za 1290,- Kč a na plzeňský Rock for People Europe za 1090,- Kč. Předpokládá se, že cena poroste. Lístky na oba festivaly jsou v prodeji na www.ticketsforpeople.cz.

Související:

Letošní Rock for People hlásí příjezd dalších hvězd!