Jdi na obsah Jdi na menu

Open Air Musicfest Přeštěnice 2013 odtajnil první jména a zahájil předprodej!

3. 2. 2013

Datum: 11.07.-13.07.2013           Místo: Přeštěnice u Milevska  

open-air-musicfest-prestenice-2013-banner.jpg

Jihočeský festival Open Air Musicfest Přeštěnice se uskuteční ve dnech 11. – 13. července 2013 opět na tradičním místě nedaleko Milevska. Právě tam začala jeho třináctiletá historie, během které se této akce zúčastnily stovky převážně rockových skupin z Čech a zahraničí.

V létě se v Přeštěnici návštěvníci mohou těšit na nabitý line-up na třech scénách, pokračování Open Dirt Jam nebo další doprovodný program. Poprvé se na festivalu představí legenda českého rocku David Koller, účast potvrdily skupiny Krucipüsk, Michal Hrůza, Wohnout nebo Blue Effect.

4317-david-koller-26.07.2008.jpgDavid Koller (foto: Angelika Špicarová)

029.jpgWohnout (foto: Angelika Špicarová)

031.jpgWohnout (foto: Angelika Špicarová)

009_krucipusk.jpg 

Krucipüsk (foto: Angelika Špicarová)

Ze zahraničních hostů se představí Kontrust z Rakouska nebo populární Green Frog Feet z Německa.Pořadatelé vyjednávají s dalšími zajímavými jmény a to nejen z Čech, ale také ze zahraničí. „Rádi bychom navázali na úspěšné předcházející ročníky. Chceme vylepšit zázemí festivalu a také rozšířit doprovodný program“, podotkl za pořadatele produkční Josef Kašpar.Na dalších scénách dostanou prostor nové kapely a vítězné skupiny ze soutěží Expedice Přeštěnice a Muzikus, které se rozběhnou v únoru a březnu. 

Od 16. 1. jsou k dispozici vstupenky v limitované sérii za akční cenu 450 Kč. Zakoupit si je můžete v Milevsku v Domě kultury (tel. 383 809 200) nebo Infocentru (383 809 101). Zároveň začíná předprodej v sítích Ticket Art, Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream.

LINE UP

KONTRUST (Austria)

IYASA (Zimbabwe)

GFF (Germany)

DAVID KOLLER

KRUCIPÜSK

WOHNOUT

BLUE EFFECT

MICHAL HRŮZA

TICHO DE PRE CUPÉ BAND

COVERS FOR LOVERS

BAGS

HAND GRENADE

MUNCHIES

HLAHOL

HODNĚ PODNĚ

DESPAIRES

THE SNUFF

Line Up se bude dále rozšiřovat

Zřejmě nejvýznamnější muzikant střední generace českého bigbítu a autor mnoha dnes již klasických hitů – David Koller se představí na našem festivalu v pátek 12. července. Jeho hudební dráha je nejvíce spojována se skupinou Lucie, ve které působil v letech 1987 až 2005. Účinkoval i v dalších rockových formacích (Kollerband, Pusa, Žentour, Jasná páka).Je také významným hudebním producentem dalších skupin a interpretů (Alice, Plexis, Oskar Petr, Walk Choc Ice, Lucie Bílá). V současnosti je na sólové dráze. Jeho posledním počinem bylo album Tady a teď.

 

Jedním z headlinerů festivalu 2013 bude rakouská formace Kontrust. Kapela míchající ve své hudbě různé styly a žánry  získala v roce 2006 Austrian Newcomer Award (nováček roku) a special Audience Award (cena fanoušků).  Vůdčí osobností kapely je zpěvačka polského původu Agata. Dalšími členy kapely jsou  Stefan (vox), Manuel (percussion/ sampling), Roman (drums), Gregor (bass) a Robert (guitar). Bez zajímavosti také není fakt, že díky mezinárodnímu obsazení kapela zpívá v šesti jazycích. Skupina se v minulých letech prosadila na významných evropských festivalech jako například Nova Rock nebo polský Woodstock.  Opravdový úspěchem se stala píseň z druhého alba Time To Tango z roku 2009. Skaldba “Bomba” se stala nejstahovanější i-tunes skladbou v Holandsku.

V roce 2010 následovalo další ocenění v podobě sošky Amadea v rakouské Music Award (kategorie Hard & Heavy).

Ostřílená německá formace Green.Frog.Feet slibuje rozpoutat na jevišti působivou pop-punkovou show. Kapela, která zaujme svým svěžím zvukem, působí již přes deset let – první album – Sex, Frogs & Rock’n'Roll jí vyšlo už v roce 2001. Od té doby Green.Frog.Feet stihli natočit další dvě alba (Score a 11 Ways – 2004, To Kill Your Idols – 2007)a získat si fanoušky téměř po celé Evropě. V Bavorsku si zahráli jako předskokani americké superstar Pink a na jednom pódiu vystupovali s množstvím dalších známých kapel – jmenujme za všechy například Dog Eat Dog či The Exploited.

Devítičlená africká skupina IYASA se v rámci svého evropského turné objeví na scéně festivalu v Přeštěnici. Zpěváci a tanečníci z umělecké školy v Bulawayo v Zimbabwe přivezou představení plná písní, tanců rytmů a scén inspirovaných africkou lidovou kulturou, která vás uchvátí svým spádem, provedením a svou bezprostředností. Představení Streets of Africa  spojuje svět tradiční africké lidové hudební a taneční kultury se současným životem na africké vesnici, ale i ve větších městech. IYASA bude prvním zástupcem černého kontinentu v historii festivalu.