Jdi na obsah Jdi na menu

Ostrava v plamenech slibuje evropskou metalovou špičku a porci exotiky!

5. 5. 2015

Datum: 01.08.2015                                      Místo: Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

ostrava_v_plamenech_2015.gifOstravská Dolní oblast Vítkovice přivítá první srpnovou sobotu druhý ročník festivalu Ostrava v plamenech.

Zatímco loni do industriálního srdce naší vlasti zavítaly s očekávaně velkým úspěchem dvě zahraniční party W.A.S.P. a Sonata Arctica, kterým zdatně konkurovalo pět domácích kapel, letos se poměr zahraničí versus Česká republika obrací.

Festivalovým otvírákem se stane naše nejpopulárnější mejdanové seskupení Legendy se vrací a zástupcem domácího bigbítu budou kultovní Citron, kteří mají zaděláno na netrpělivě očekávané nové album. Pořadatelé Patrik Kohut a Petr Šiška při výběru interpretů tak trochu vsadili na exotiku. „Myrath z Tuniska a Orphaned Land z Izraele rozhodně patří mezi to nejzajímavější, co letošní festivalová sezóna přináší,” říkají. „Obě seskupení vévodí oriental metalu, který se v poslední době stává stále více oblíbeným. Navíc jsou obě kapely jedinečné a máme obrovskou radost, že se nám je podařilo pro náš festival získat.”

Vedle uvedených se může metalové publikum těšit na osvědčené klasiky z Dánska Pretty Maids, německé Freedom Call a role hlavní hvězdy se tentokrát ujme finská power-metalová formace Stratovarius.

Od svého vzniku v roce 1984 vydali Stratovarius patnáct studiových alb, tři DVD a tři živáky. Spolu s německými Helloween, Blind Guardian a Gamma Ray jsou Stratovarius považováni za jednu z nejvýznamnějších a nejvlivnějších skupin v rámci daného žánru.

Stratovarius jsou stálicí metalového nebe, která si již hezkou řádku let drží specifický klasický melodický zvuk plný chytlavých motivů a nekompromisních rifů. Vždycky víte, co od nich očekávat, ale pokaždé vás něčím překvapí. Jejich mistrovské kousky korunované školeným hlasem charismatického Tima Kotipelta zanechávají u fanoušků silný dojem.

20_stratovarius.jpgStratovarius - Timo Kotipelto (foto: Angelika Špicarová)

Festival Ostrava v plamenech je známý tím, že  návštěvníky nechce zahltit velkým množstvím kapel, nýbrž sází na to, aby si fanoušci užili všechna jména do sytosti. Každý vystupující odehraje regulérní koncertní program kolem devadesáti minut.

Vstupenky jsou k dispozici za 690,- Kč na webu ostravavplamenech.cz a také v sítích Ticketpro, Ticketportal a GoOut.

Web: ostravavplamenech.cz