Jdi na obsah Jdi na menu

Příští víkend se uskuteční festival United Islands of Prague!

20. 6. 2021

Datum: 25.06.–26.06.2021                         Místo: Střelecký ostrov, Praha 1

united-islands-of-prague.jpg

18. ročník multižánrového festivalu United Islands of Prague s podtitulem German edition vol.2 přiveze o víkendu 25. - 26. června na ostrovy přímo do srdce Prahy vedle českých interpretů také talentované hudebníky ze zahraničí.

Bude mezi nimi například německá kapela Shelter Boy nebo elektronické duo Atna, které momentálně boduje v hitparádách novým singlem ve spolupráci s DJem Solomunem. Českou scénu budou reprezentovat mimo jiné například zpěvačky Amelie Siba, Annabelle nebo Bára Zmeková. Chybět nebudou ani zástupci české urban music jako rappeři Redzed a Rohony nebo zpěvák The Curly Simon ze Slovenska.

Odvážná dramaturgie návštěvníkům představí ty nejzajímavější vycházející objevy domácí i mezinárodní scény všech možných žánrů. V pátek by si nikdo rozhodně neměl nechat ujít německý projekt Shelter Boy, který osloví nejen fanoušky nezávislých písničkářů jako King Krule, nebo elektronické duo Atna, jež se spoluprací s DJem Solomunem dostalo až do pořadu legendárního Peta Tonga na BBC Radio 1.

Sobota bude patřit postpunkové partě talentovaných divochů Drens z německého Dortmundu. Diváky určitě upoutá také elektronický projekt Aggregat navazující svou tvorbou na německou tradici Kraftwerk. Ten je stejně jako další účinkující, jimiž jsou Němci Atna, polské dívčí trio Lor nebo rakouská písničkářka Alicia Edelweiss, objevem talentového festivalu Eurosonic.

Neméně zajímavá pak budou vystoupení tuzemských interpretů. „Z české scény bych ráda vyzdvihla čerstvou držitelku ocenění Anděl Amelii Siba, která reprezentuje silné zastoupení mladých umělkyň. Dále ji podpoří třeba Bára Zmeková, Annabelle nebo Arleta. Druhou silnou linkou je zastoupení nejen domácí urban scény v čele s velmi výrazným rapperem Redzedem, Rohonym z labelu Addict nebo slovenským The Curly Simonem. Tradiční alternativní linka nabídne mladého písničkáře Člověk krve, novinku ze stáje Bumbum Satori Koňe a Prase, pražské duo Post-hudba nebo kladenskou kapelu Kolektivní Halucinace s aktuálně velmi dobře přijímaným novým albem. Elektroniku v programu zastoupí mladý producent badfocus nebo Himalayan Dalai Lama v nové sestavě s bubeníkem a Terezií Kovalovou,” popisuje dramaturgyně Barbora Šubrtová.

Naproti Jazz Docku vyroste scéna ČRo, kde v sobotu zahraje například polský objev Bloto nebo slovenský bubeník Ficture. Na Janáčkově nábřeží bude navíc i další stage, kde mimo jiné vystoupí zpěvačky Arleta či Moonshye. Hudební program se navíc rozšíří i o Manifesto Market na Smíchově, kde se o line-up postarají DJs, kteří návštěvníky zavedou do různých destinací světa. V jejich playlistech se objeví i karibské, africké a latinsko-americké rytmy.