Jdi na obsah Jdi na menu

Robert Plant, američtí The National a francouzská zpěvačka ZAZ vystoupí na Colours of Ostrava 2014!

20. 2. 2014

Datum: 17.07.-20.07.2014                                Místo: Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

colours-of-ostrava-2014-banner.png

 
Festival Colours of Ostrava 2014 se uskuteční od 17. do 20. července v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Návštěvníci se mohou opět těšit na čtyři dny plné koncertů předních zahraničních i domácích kapel, divadel, workshopů, diskusí, filmů a dalších aktivit na mnoha otevřených i krytých scénách. Předprodej čtyřdenních vstupenek je v plném proudu. Můžete si je pořídit ve formě e-ticketu, v tištěné podobě (i třeba s dárkovou kapsou), jako zvýhodněné rodinné vstupné, VIP vstupné s nadstandardními výhodami. Již si také můžete pořídit parkování, místo ve stanovém městečku i místo pro karavan. Vstupenky jsou v prodeji přes ESHOP Colours of Ostrava:
 
Současná platná cena vstupenek
1. února - 31. března 2014:
1 790,00 Kč - e-ticket
1 810,00 Kč - fyzická vstupenka

1. dubna - 30. dubna 2014:
1 890,00 Kč - e-ticket
1 910,00 Kč - fyzická vstupenka
 

Robert Plant první hvězdou festivalu

robert-plant.jpg

Nezaměnitelný hlas Led Zeppelin, zároveň objevitel nových hudebních světů, nositel Řádu britského impéria a několika Grammy, je první hvězdou festivalu Colours of Ostrava 2014. Robert Plant, který se do Ostravy a zároveň do České republiky vrátí po osmi letech, přijede se svojí současnou kapelou Sensational Space Shifters plnou dalších hudebních osobností. Těšte se na koncert plný vášně a hudebního dobrodružství, kde se potkává zeppelínovská klasika s africkým trance, psychedelií a tanečními rytmy 21. století.
 
 
Kapelu Sensational Space Shifters tvoří další velké osobnosti světové hudby - Juldeh Camara, západoafrický mistrovský hráč na jednostrunné housle riti, dokáže uvést dav do extáze, dvojice kytaristů Skin Tyson a Justin Adams cestuje se svými nástroji od hlubokých groove tónů až po transcendentální výšiny, bristolský mistr trip hopu John Baggott vládne elektronikou, zatímco baskytarista Billy Fuller a bubeník Dave Smith tvoří jednu z nejsilnějších a nejinovativnějších rytmických sekcí, které kdy Planta doprovázely. Muzika Roberta Planta a Sensational Space Shifters posouvá hudební hranice opět dále, zároveň si ale zachovává původní náboj radosti z hraní a koncertování.
 

Další hvězdou bude americká indie-rocková skupina The National 

the-national.jpg

The National - jedna z nejslavnějších indie kapel současnosti rozehraje letos v Ostravě své melancholické niterné písně. Kapela ověnčená nominacemi na Grammy či Brit Awards, která dostala kritiky i fanoušky po celém světě.
 
Skupina The National vznikla v roce 1999 v Cincinnati v americkém státě Ohio. Proslavila se mimo jiné skladbou "Fake Empire", kterou ve svém volebním spotu použil americký prezident Barrack Obama. Letos bude jednou z hvězd obřího festivalu Primavera Sound v Barceloně. V Česku The National poprvé vystoupili v srpnu 2011 v Praze.
 
 
Sestavu kapely tvoří kromě zpěváka Berningera dva bratrské páry: Aaron (kytara, baskytara, klavír) a Bryce Dessnerovi (kytara) a Scott (baskytara, kytara) a Bryan Devendorfovi (bicí). „Přestože The National tvoří autorský kolektiv, za většinové autory jsou považováni Berninger a bratři Dessnerové“, uvedl Sedlák. Už 14 let členové skupiny žijí a tvoří v newyorském Brooklynu.
 

Živelná francouzská zpěvačka ZAZ se vrátí na Colours of Ostrava

zaz.jpg

Jsou návraty, které potěší. A jsou návraty, které rozpálí srdce a nedají spát. K těm druhým určitě patří ZAZ, která se stala neoficiální hlavní hvězdou prvního ročníku Colours v novém areálu. Nadchla nás i diváky svojí energií, bezprostředností a především hudbou. Od té doby jsme neustále dostávali prosby o její návrat. Jsme rádi, že návštěvníkům toto přání můžeme splnit, a navíc že si sama zpěvačka vybrala z velkého množství tuzemských nabídek náš festival, na který ráda vzpomíná. ZAZ přijede do Ostravy po dvou letech bohatší o jednu, velmi úspěšnou, studiovou desku "Recto Verso". 
 
ZAZ okouzlila svět písničkami, ve kterých se snoubí tradice cikánského jazzu, francouzského šansonu, melodického popu, swingu, pouličního šramlu s příchutí latiny a flamenca. ZAZ – vlastním jménem Isabelle Geffroy - není rebelka, nevyšla z punku nebo rocku, má v sobě ale zdravou dávku sociálního cítění z pohledu někoho, kdo si v Paříži vydělával na ulicích a současnou popularitu si na koncertech tvrdě odpracoval. A co se skrývá pod přezdívkou ZAZ? Budete možná překvapeni, ale vůbec nic: „Zní mi jako Zorro. Přišlo mi to praktické a snadněji zapamatovatelné než Isabelle.“ Zpívá odmalička, studovala na hudební škole a obdivuje Boba Marleyho, Ellu Fitzgerald, Richarda Bonu a Bobby McFerrina. „Nevyjela bych na cestu bez jeho alba Don't Worry, Be Happy,“ tvrdí ZAZ. 
 
Od roku 2001 prošla nejrůznějšími bluesovými a jazzovými kapelami, s nimiž vystupovala v nočním baru v marocké Casablance, Baskicku, Japonsku, Kolumbii, v mínus třiceti stupních na Sibiři a naopak ve vedrech u egyptských pyramid. Zpívala vlastní písničky, ale také to nejlepší od Edith Piaf, Serge Gainsbourga, Charlese Aznavoura, z latin jazzu nebo amerického blues. V roce 2006 se vrátila do Paříže a tři roky na to naprosto nečekaně, bez jakékoliv podpory v natřískané Olympii vyhrála pěveckou soutěž mladých talentů.
 
 
Pak už šlo všechno strašně rychle. S producentem Kerredine Soltanim (autor "Je Veux") natočila v roce 2010 debutové album s prostým názvem ZAZ. Většinu skladeb složila sama, s některými přispěl francouzský písničkář Raphael Haroche. Prodalo se ho skoro dva miliony, sbíralo jednu cenu za druhou a to nejen doma, dokonce vyhrála European Border Breakers, ale ze všeho nejvíc se ZAZ stala obrovským miláčkem Francie, nejúspěšnějším umělcem posledních let. A po velkém turné se k Francouzům přidaly i další země, včetně České republiky. S novým albem "Recto Verso" znovu trumfuje: podmanila si s ním publikum i kritiku. A předtím největší francouzské skladatele: od Kerredine Soltaniho dostala další rozpustilý hit "On Ira" a jímavou baladu "Si" ji napsal zřejmě největší francouzský hitmaker Jean-Jacques Goldman.
 
 

Více o festivalu

 
Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic - bývalém areálu hutí, dolů a železáren. První ročník proběhl v roce 2002. Colours of Ostrava je držitelem ceny Anděl za Hudební událost roku 2005 a 2006. Zároveň získal ocenění za nejlepší hudební akci roku 2004, 2005 a 2006 v anketě ALMA (Akropolis Live Music Awards) v kategorii koncert/festival roku.