Jdi na obsah Jdi na menu

Rock for Churchill letos oslaví 15 let nadupaným programem!

29. 7. 2014

Datum: 29.08.–30.08.2014                                    Místo: Vroutek u Podbořan

drumsound_bassline_smith_2014.jpgDrumsound & Bassline Smith (foto - zdroj: rfch.cz)

Hudební festival Rock for Churchill odhalil kompletní program DJ stage. Tanečnímu šapitó bude kralovat čtyřka britských DJs a producentů Drumsound & Bassline Smith, Aphrodite, Krafty Kuts a Aquasky.

V sobotním programu zbylo trochu místa, tak se pořadatelé rozhodli, že ještě někoho přivezou. Výběr padnul na Wayward Caines, osobitou mezinárodní punk-rockovou kapelu, jejíž název je převzatý od stejnojmenného kalifornského gangu. Kdysi dávno je jeden český DJ překřtil na E55 organ rock a ani se nedivíme. Část kapely totiž žije v Praze a část v Německu, takže cestu po proslulé silnici E55 znají asi už nazpaměť. Zakladatelem skupiny je Mr. Sokko, Kaliforňan, který žije ve střední Evropě už od počátku 90. let. Společně s trojicí muzikantů z Česka a Německa tvoří dost vostrou partu, která o sobě říká: “Punk rock nebyl vždycky navoněná děvka, jako je tomu teď. Daleko před tím, než kapely jako Good Charlotte a Fall Out Boy otevřely svoje lačný ústa, aby vyk..řily zvadlýho ču..ka MTV, daleko před tím, než potetovaný kadeřníci začali poskakovat kolem s kytarama a tričkama Clash, tu byli Wayward Caines.” Jestli máte rádi syrový rock and roll bez jakýchkoliv současných příkras a pozlátek, mohou být zrovna Wayward Caines tím, co jste hledali. Dejte si pro začátek ukázku, ale ten hlavní cirkus přijde až naživo na Myslivně!

Festival, který proběhne 29. a 30. srpna v přírodním areálu Myslivna v severočeském Vroutku, letos oslaví 15 let nadupaným programem. Taháky hlavního pódia jsou The Parov Stelar Band, The Subways, Anthony B, Dub Pistols a Dreadzone. Zvučnými jmény se letos může pochlubit i taneční scéna v čele s kvartetem z Velké Británie. Drumsound & Bassline Smith tvoří trio producentů Andrew Wright, Benjamin Wigget a Simon Bassline Smith. Jejich pojetí drum and bass a dubstepu baví příznivce tanečních žánrů už od konce 90. let. Mají za sebou spoustu legendárních hitů na labelu Technique a také ocenění Best track a Best video na Official Drum & Bass Awards pro pecku "Close". Producent a DJ Aphrodite stál u zrodu drum and bass a junglu a patří mezi nejrespektovanější producenty ve svém žánru. Svou první desku vydal již v roce 1997 a inspiroval řadu následovníků po celém světě. Další DJ Krafty Kuts měl sice svůj první release skoro o deset let později, ale Aphrodita ve věhlasu rychle dohání. Vypracoval se na jednoho z nejžádanějších DJs na světové klubové scéně a za svou produkci obdržel už hromadu ocenění od Breakspoll Awards a DJ Magazine. Posledním jménem z Britských ostrovů je projekt Aquasky, který letos kroutí už jubilejní 20. sezónu a představí návštěvníkům set plný breakbeatu a junglu.

Ani milovníci reggae, dancehallu a karibských vibes nepřijdou zkrátka. Pořadatelé pozvali do Vroutku respektovaný bavorský soundsystem Mortal Kombat Sound, jenž má za sebou už více jak 1000 vystoupení ve 14 zemích na 3 kontinentech. Pětici zahraničních interpretů doplní ještě tucet domácích DJs. Do Vroutku se po roce vrátí český producent a DJ Mikkim za doprovodu Dave Trumpeteera, dále pod střechou šapitó zahrají Pixie, Friky, Akira, Jahmusic Lightaz a další.

Hlavní pódium:

The Parov Stelar Band (A), The Subways (UK), Anthony B (JAM), Dub Pistols (UK), Dreadzone (UK), Wayward Caines (GER/CZ), J.A.R., Wohnout, Vypsaná fixa, United Flavour, Visací zámek, Fast Food Orchestra, Skyline, Hentai Corporation, Zrní, Cocoman & Solid Vibes, Zoči Voči (SK)

DJ stage:

Drumsound & Bassline Smith (UK), Aphrodite (UK), Krafty Kuts (UK), Aquasky (UK), Mikkim & Dave Trumpeteer, Pixie, Akira, Friky, Jahmusic Lightaz, Robot, Dave Substance-D, Babylon Rocker, Rich, Basstien, DD Loko, Technical

Vstupenky na festival Rock for Churchill jsou k dispozici zde a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Sazkaticket a GoOut.cz

Ceny vstupenek:

Dvoudenní:  750,- Kč + poplatky
Jednodenní: 600,- Kč + poplatky – limitovaný počet!

Na místě:
Dvoudenní:  900,- Kč
Jednodenní:
600,- Kč

Generálním partnerem Rock for Churchill je Staropramen.

Související:

The Parov Stelar Band to rozparádí na Rock for Churchill!