Jdi na obsah Jdi na menu

Souběžně s Labefestem se v Děčíně uskuteční i Adrenalin Challenge!

29. 4. 2017

Datum: 12.05.–13.05.2017                                            Místo: Smetanovo nábřeží, Děčín

004_zebrik.jpgVojtěch Dyk (foto: Angelika Špicarová)

V Děčíně se od 12. do 13. května kromě multikulturního hudebního festivalu Labefest, na němž vystoupí řada známých interpretů (Vojtěch Dyk & B-Side Band, Majk Spirit, Janek Ledecký, Michal Hrůza, Jaroslav Uhlíř, Rybičky 48, Pekař, ATMO Music a mnoho dalších), uskuteční i adrenalinový festival Adrenalin Challenge.

Návštěvníci se na něm mohou proletět na laně z protější skály nad řekou až k hradbám zámku. Jelikož místo bude dějištěm zmíněného hudebního festivalu, dostanou se adrenalinoví letci až do backstage Labefestu. Mají tak příležitost svůj zážitek obohatit ještě o setkání s vystupujícími umělci. Projížďku nad scénou již absolvoval Kuba Ryba z kapely Rybičky 48 a letos se chystá jeho věrný pobočník Pekař. „Mám strach z výšek. Ještě několik hodin po letu vzduchem se mi třásly ruce i nohy, to už jsem ale stál na pódiu a měl hrát. Nikdy na ten zážitek nezapomenu,” říká Kuba Ryba.

Smetanovo nábřeží v Děčíně na břehu řeky Labe, přímo pod děčínským zámkem, se 12. května promění v malebný festivalový areál. Ve dnech 12. až 13. května se tam totiž koná tradiční děčínský hudební svátek pro celou rodinu s názvem Labefest.

Na pódiu se během dvou dnů vystřídá řada známých a populárních hudebních osobností. V pátek 12. května odstartuje festival Vojtěch Dyk spolu s B-Side Bandem a rapová ikona Majk Spirit. V sobotu 13. května pak čeká návštěvníky nabitý program: Michal Hrůza, Janek Ledecký, Jaroslav Uhlíř, objev roku v anketě Český slavík písničkář Pekař nebo kapely ATMO Music a Rybičky 48, jež se na festivalu představí s působivou pyrotechnickou show. Chybět nebude tradiční páteční slavnostní ohňostroj a spousta dalších doprovodných aktivit pro děti i dospělé, na Mariánské louce – dřevosochání, Běláskové klání, a to nejen v rámci současně probíhající Adrenalin Challenge.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích vstupenkadecin.cz a Ticketstream za 190,- Kč (do 30. dubna), na místě 250,- Kč. Lístky platí pro oba dny 12. a 13. května. Děti do 150 cm, senioři nad 65 let a ZTP/P mají vstup zdarma.