Jdi na obsah Jdi na menu

Srpnový Overtone představil všechny vystupující interprety!

1. 8. 2015

Datum: 15.08.2015                                             Místo: Riegrovy sady, Praha

theasteroidsgalaxytour_2015.jpgThe Asteroids Galaxy Tour (foto - zdroj: GoOut.cz)

Po německých Milky Chance oznámili pořadatelé nového putovního festivalu Overtone zbývající dva zahraniční interprety. V Riegrových sadech vystoupí 15. srpna ještě kodaňská retroskupina The Asteroids Galaxy Tour a britská popová senzace Shannon Saunders. Domácí support obstarají svým speciálním DJ setem Android Asteroid.

Historie kapely The Asteroids Galaxy Tour se začala psát v roce 2007 a odstartovala přímo raketově. Rozverná skladba „Around The Bend” se zalíbila u Applu a skončila v celosvětové reklamě na iPod Touch, další písně se dostaly do známých seriálů („Gossip Girl”, „Mad Men” nebo „Chuck”).

Mezitím koncertovali Mette Lindberg a Lars Iversen například po boku Amy Winehouse nebo Katy Perry. The Asteroids Galaxy Tour zkrátka ví, jak napsat hit. Jejich mix acid jazzu, psychedelie, elektroniky a popu jsme u nás poprvé mohli slyšet už v roce 2008.

Není tomu však tak dávno, co se tu představili naposledy. Loni Českou republiku navštívili hned dvakrát. V létě vystoupili na festivalu Colours of Ostrava a v listopadu vyprodali pražský Lucerna Music Bar, když sem přijeli v rámci turné k třetímu studiovému albu „Bring Us Together”

shannonsaunders2015.jpgShannon Saunders (foto - zdroj: GoOut.cz)

Když jsme v roce 2000 slavili nástup nového milénia, bylo Shannon Saunders šest let. Nyní je z této křehké blondýnky jedna z největších britských popových hvězd, její hudbu ocenili třeba na The Line Of Best Fit.

YouTube slávu začala poznávat už v patnácti letech, loňským singlem „Sheets” dala jasně najevo, že umí psát abnormálně chytlavé melodie, a letos završuje toto období debutovou deskou „Kryssalis”.

Line-up srpnového Overtone je kompletní! Domácí support totiž obstarají svým speciálním DJ setem Android Asteroid, kapela, jejíž elektro-jazz-rapovou fúzi dobře znají třeba pravidelní návštěvníci Jazz Docku.

Takže můžeme rekapitulovat: Milky Chance, The Asteroids Galaxy Tour, Shannon Saunders, Android Asteroid, už 15. srpna v Riegrových sadech.

Vstupenky na festival jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut.cz za 690,- Kč.

Související:

Headlinerem nového festivalu Overtone bude duo Milky Chance!